Притча про душа, яку часто ігнорують через гонитву за удачею, владою, багатством і задоволеннями.

У одного султана було чотири дружини. Найбільше він любив свою четверту дружину – наймолодшу і найласкавішу. Султан дарував їй багато одягу, коштовностей, доглядав її більше всіх. І вона була весела і радувала його.

Він любив і свою третю дружину – виняткову красуню. Вирушаючи в інші країни, він завжди брав її з собою, щоб всі бачили її красу, і завжди боявся, що одного разу вона залишить його і втече до когось іншого.

Султан любив і другу свою дружину – хитромудру і досвідчену в інтригах. Вона була його довіреною особою, яка допомагала приймати мудрі рішення. Коли у султана були проблеми, він довіряв їх другій дружині, і вона допомагала чоловікові вийти із складної ситуації та пережити скрутний час.

Перша дружина була найстарішою і дісталася йому у спадок від покійного старшого брата. Жінка була дуже віддана чоловікові і робила все можливе для збереження і примноження багатств як самого султана, так і всієї його країни. Султан не любив свою першу дружину, незважаючи на те, що вона глибоко його поважала і цінила. Він не звертав на неї ніякої уваги.

Якось коли султан захворів, він почав згадувати своє пройдене життя, сповнене розкоші : ” Зараз у мене чотири дружини, але коли я помру, залишуся один”.

Читайте також:Самотня жінка – покарання чи щастя. Які вони самотні жінки.

Він покликав свою четверту дружину і запитав:

– Я любив тебе більше за всіх інших, віддавав тобі все найкраще, беріг тебе з особливим старанням. Зараз, коли я вмираю, ти готова послідувати за мною до царства небесного? Будемо удвох цілу вічність.

– Звісно, ні, я ще молода! – відповіла вона і вийшла, не зронивши більше ні слова. Її слова, як кинджал, вразили серце чоловіка.

Тоді засмучений султан запитав свою третю дружину:

– Я захоплювався тобою все моє життя. Зараз, коли я вмираю, ти готова послідувати за мною в потойбіччя?

– Ні! – відповіла його третя дружина. – Життя таке прекрасне! Коли ти помреш, я думаю ще раз вийти заміж, я красива і легко знайду іншого!

Серце султана защеміло: такого болю воно ще ніколи не знало.

Тоді він запитав свою другу дружину:

– Я завжди приходив до тебе за допомогою, і ти завжди допомагала мені і була для мене найкращим радником. Зараз, коли я вмираю, ти готова слідувати за мною туди, де бліді тіні стогнуть і молять володаря душ про пощаду?

– Дуже шкода, що не можу тобі допомогти в цей раз, – відповіла друга дружина.- Єдине, що я можу зробити, це з честю тебе поховати.

Її відповідь вразила султана, як тисячі громових блискавок, а в цей момент він почув голос:

– Я піду з тобою туди, куди ти мене поведеш і буду поруч з тобою до кінця!

Султан обернувся і побачив свою першу дружину. Вона виглядала блідою, заплаканою і виснаженою горем до невпізнання. Він тихо зі смутком відповів:

– Я повинен був уважніше ставитися до тебе раніше !

У кожного з нас є чотири дружини.

Наша четверта дружина – це наше тіло; яке не має значення, скільки сил і часу ми вкладаємо в те, щоб виглядати добре,але воно нас залишить, коли ми помремо і гарно, тіла не буде. Красивий одяг і коштовності нас не спасуть.

Наша третя дружина – це наша кар’єра, становище, гроші, багатство, соціальне становище. Коли ми помремо, вони належитимуть іншим і ймовірно ніхто  і не згадає про вас. Задайте собі питання, для чого ви це робите? Для чого будуєте такі великі палаци і вибудовуєте кар’єру?

Наша друга дружина – це наша сім’я і родичі. Не важливо, скільки вони нам допомагали тут, найбільше, що вони можуть зробити для нас провести нас на той світ з пошаною.

І наша перша дружина – це наша душа, яку часто ігнорують через гонитву за удачею, владою, багатством і задоволеннями. Незважаючи на це, душа завжди з нами. Ставлячись до неї з турботою і увагою, оберігаючи і розвиваючи її, ми можемо подарувати світу і собі найбільший подарунок . Дивіться глибше, дивіться туди, де ніхто і ніколи не зможе подивитись. Нехтуючи свою душу, ви брудните її, ображаєте. Думаючи, що вона стара, не цікава і тому подібне, робите гірше тільки собі. Завжди обирайте найважливіше. Не ведіться на поводу матеріального. Дивіться глибше, дивіться в саме дно.