Притча про гордість. Олень, який завжди хизувався своїми розкішними рогами, зрозумів всю їхню значущість.

У одного молодого оленя були великі та красиві роги, якими він дуже гордився. Ні в кого не було таких розкішних рогів! Біля нього паслися дикі кози, в яких були такі маленькі й криві ріжки, що він сміявся над ними. А коли йому зустрічалися дикі кабани, в яких взагалі не було рогів, а були лише криві ікла, він зневажливо пирхав і відвертався від них. Адже йому було чим гордитись!

Читайте також: А виявилось, що робити добро не так вже й складно..

Все в його житті було б чудово, коли б не криві його ноги. Йому здавалось, що вони дуже непривабливі, тонкі і криві. Він нікому про це не говорив, але дуже страждав і переживав з цього приводу.

І ось, одного дня, в лісі сталася пожежа. Всі дикі звірки зі страхом кинулися бігти. І у цей момент олень оцінив всю гідність своїх міцних ніг. Вони несли його швидше за вітер. Він оббігав всіх кабанів і антилоп і, неодмінно врятувався б від вогню, коли б його не гіллясті, розкидисті роги. Вони застрягли в хащах. Повз нього проносилися дикі звірі. Вогонь наближався. І у цей момент олень вперше усвідомив, як хороші його ноги, і як безглузді його роги — предмет його гордості.