Перейти до вмісту

Притча про віру. Для чого вона взагалі і наскільки важлива.

Багато років тому Диявол вирішив похвалитися і виставив на загальний огляд всі інструменти свого ремесла. Він акуратно поклав їх в скляній вітрині й прикріпив до них ярлики, щоб всі знали, що це таке, і яка вартість кожного з них.

Ох, що це була за колекція! Тут були і блискучий Кинджал Заздрості, і Молот Гніву, і Капкан жадібності. На поличках були любовно розкладені всі знаряддя Страху, Гордині і Ненависті. Всі інструменти лежали на красивих подушечках і викликали захоплення кожного відвідувача Пекла.

А на самій далекій полиці лежав маленький непоказний і досить пошарпаний дерев’яний клин з ярликом «Зневіра». На подив, він коштував більше, ніж всі інші інструменти разом узяті.

На питання, чому Диявол так високо цінує цей предмет, той відповів:

– Це єдиний інструмент в моєму арсеналі, на який я можу покластися, якщо всі інші виявляться безсилими. – І він з ніжністю погладив дерев’яний клин. – Але якщо мені вдасться вбити його в голову людині, він відкриває двері для всіх інших інструментів…

Мораль: віра – робить чудеса. Без віри ми нічого не варті.

По-перше, віра в себе – це стартова складова будь-якого великого успіху. Упевненість у своїх силах перед виконанням важкого завдання допоможе впоратися з усіма перешкодами.

По-друге, підтримка рідних, друзів завжди надихає й не дозволяє опускати руки навіть під час різних випробувань, адже це природно для людини – потребувати підбадьорювання чи поштовху.

Логіка моїх міркувань підводить до висновку, що потужною мотивацією більше працювати, здійснювати мрії й досягати успіху є не тільки віра у власні сили, але й спілкування з людьми, які підтримують і надихають.