Перейти до вмісту

Притча про життєві проблеми

Одного разу на загальних зборах душі приймали рішення, який досвід набудуть цього разу. Деякі з них обмежилися стандартним набором і лише одна смілива душа вирішила проявити новаторство:

Моє місце на землі серед людей. Я хочу пізнати, що таке прощення і навчитися цьому мистецтву, можливо хтось хотів би підтримати мене в цій ідеї?

Душі були спантеличені, налякані і насилу підбирали слова:

Можливо тобі не варто проявляти таку самовпевненість адже цей урок далеко не найпростіший, а один з найбільш важкодоступних. Часто і життя не вистачає, щоб пізнати таїнство прощення. Ти повинна розуміти, що береш на себе вінець страждань і нам так хочеться тебе вберегти від цього, але це твій досвід. Незважаючи на те, що ми не в захваті від твоєї затії, ми все-таки прийняли рішення, що без допомоги ти не залишишся.

Одна душа з натхненням сказала:

У земному житті твій я стану тобі другою половиною. Будучи чоловіком і дружиною, ми хлебнем горя сповна. Безліч випробувань ляже на твої тендітні плечі завдяки мені і це буде твоїм головним каменем спотикання. Ти навіть уявити собі не можеш, як важко пробачити близьку людину, яка заподіяла тобі найбільший біль.

Друга душа тихо промовила:

Я стану твоїм кровним родичем. Твоє важке повне поневірянь дитинство буде моїх рук справа. Моє втручання в твоє життя буде колосальним, але прощення і полягає в тому, щоб навчитися відпускати навіть найбільш непрості ситуації.

Третя душа підсумувала:

А я стану твоїм найсуворішим учителем або начальством, яке недооцінює тебе. Буду всіляко принижувати тебе, виставляючи власну зарозумілість як благо. І ти будеш вчитися прощати мене, навіть якщо здається, що це неможливо.

Коли душі прийшли до “спільного знаменника” і повністю продумали план дій, вони, як і домовлялися спустилися на Землю.

Але так вже вийшло, що, коли душі навчаються чомусь новому вони обнуляються і стають “чистим листом”. Вони не пам’ятають, то як вели цю бесіду і обіцяли один одного підтримувати, щоб не сталося. І лише ледь вловимі знаки долі змушують задумати, що багато в нашому житті має чіткий сценарій, а випадковості невипадкові.

Невпинно пізнавайте життя — адже воно того варте!

Читайте також Джем із вишні