Перейти до вмісту

Притча від старого мудреця

Якось до старого старця прийшла молодиця, яка дуже плакала розповідаючи свою життєву історію.

– Тремтливим голосом вона сказала, як мені жити далі я не знаю… На протязі свого життя, я старалалася відноситися до людей так, як і сама б хотіла такого ж ставлення до себе. Ніколи не лукавила та була чесною з ними. Завжди по можливості допомагала, взамін – не очікуючи нічого. На превиликий жаль, вони не оцінили моє ставлення та щирість, а просто сміялися у мене за спиною та використовували. Це сильна біль, яку важко прийняти і від якої я втомилася. Підкажіть, як мені з цим впоратися та, що робити?

Мудра людина уважно вислухала її і сказала:

–  Зніміть свій одяг, та вийдіть на вулицю роздягніться і вийдіть голою на вулицю.

– Я, перепрошую ви жартуєте?! Голосно сказала вона. Ви уявляєте, що буде, якщо я вийду роздягнена, навколишні сприймуть це з агресією і принижуватимуть мене.

– Мудрець підвів погляд на дівчину, встав взяв дзеркало та поклав його біля неї, і відчинив двері.

– Ви соромитеся осуду людей, будучи голою, але жити з відкритою душею ви чомусь не боїтеся. Самі відкрили свою душу для усіх. Душа це – дзеркало, тому ми можемо бачити і відчувати себе в інших людях. Багато людей бачать в відображенні свої вади, але не всі можуть це визнати, що є кращі люди за них, тоді вони хочуть принизити вас, та образити.

Читайте також: Давній урок з життя, варто задуматися

– Підкажіть мені, як мені поступати в цій не прості ситуації?? Якщо від мене майже нічого не залежить.

– Пішли зі мною, покажу тобі дещо. Дивися це – мій сад, уже на протязі кількох років я вирощую тут квіти і я за ними доглядаю. Щоб вони були такі пахучі та доглянуті за ними потрібен догляд.

– Вам потрібно брати приклад у природи, ці чудові квіти відкриваються тільки людям з хорошою душою, які дбають про них. Тікайте подалі від тих, хто затуляє перед вами сонячне сяйво.

– В цьому прекрасному житті є і бруд і зло. Та добра і чиста людина завжди буде доброю і щирою. Запам’ятайте відкривати душу треба перед тими хто цього вартує. Будьте чесними перед собою та близькими. Показуйте своє щастя та багатство тільки, хто цього заслуговує!