Багатство буває наслідком народження в заможній сім’ї, допомоги в просуванні кар’єрними сходами, вдалого шлюбу, одержання спадщини.Але інколи люди проходять довгий і важкий шлях, щоб сколотити стан. В результаті змінюються їх звички,спосіб мислення, світогляд. Але бідні, роблять такі речі, що багаті ніколи б цього не зробили. А тим більше, ЧАСТО.
1. Бідні люди дивляться телевізор, а багаті читають книги.
Скільки годин на день ви проводите перед телевізором? А тепер постарайтеся згадати, коли востаннє читали книгу? Скільки книг ви читаєте в рік? Якщо відповіді на ці питання – сумні, то, можливо, настав час поміняти свої звички.
Фільми і серіали – це непогано, але їжі для розуму, як правило, дають трохи. Складіть список того, що хочете прочитати в найближчі півроку, і читайте – це не менш захоплююче, а головне – корисно.
2. Бідним людям платять за відпрацьовані години, а багатим – за результат.
Припустимо, ви працюєте в KFC. Ви можете бути кращим прибиральником столів на планеті, але яку унікальну цінність ви приносите в KFC, що такого особливого робите, що не зможе будь-хто інший? Вам платять за відпрацьовані години, а ось багатим людям – за результат. А скільки часу вони провели на роботі (або не провели) – нікого не цікавить. Вони роблять те, що будь-який інший не зможе.
Або такий приклад. Припустимо, я роками працював над якимось продуктом. Створював його, удосконалив, витратив роки на те, щоб зробити щось неймовірне, але… його «викидають» на ринок, а продукт – ніхто не купує. Природно, що я не отримую жодної копійки.
Вгадайте, що? Правильно: світові абсолютно все рівно, скільки я працював, стільки витратив часу, крові, поту і сліз, як переживав і ризикував!
Ринку потрібні не сентименти і слова, а результат. Ось чому видатним спортсменам не платять в залежності від того, скільки годин вони тренуються або скільки часу витратили на те, щоб досягти певного рівня. Їм платять – за реальні результати та перемоги.
Оплата залежить від того, наскільки добре ви справляєтеся з роботою, тобто від продуктивності праці.
3. Бідні люди звинувачують інших у своїх нещастях, багаті – беруть відповідальність за невдачі на себе.
У бідних завжди винен хтось інший: економіка, уряд, бос, робота, місто, сусід або друзі. Завжди – хтось інший, але ніяк не вони.
Багаті люди так ніколи не мислять. Вони беруть на себе відповідальність за власне життя. Вони розуміють, що, якщо все погано і так триває досить довго, значить – щось роблять неправильно або недостатньо добре. І ніхто, крім них, в цьому не винен.
Знаєте, який бонус ви отримуєте, коли берете на себе відповідальність? Ви отримуєте владу, здатність змінюватися, здатність робити щось нове і якісне.
Пам’ятайте, що змінити інших людей практично неможливо, але ви завжди можете змінити себе.
Знаю, ви зараз можете накидати мені мільйон виправдань, чому не можете зробити те чи інше. Але дозвольте зупинити вас і ввічливо сказати: «Просто зробіть це! Адже ви не помрете, просто спробувавши, вірно?»
4. Бідні люди фокусуються на заощадженнях, а багаті – на інвестиціях.
Ви, напевно, не раз чули поради експертів з фінансів про те, що, мовляв, вранці можна випити чашку зеленого чаю замість дорогої кави, і з’їсти бублик, а не дорогий сир камамбер – заради економії. Таким чином ви зможете заощадити кілька монет і відкласти на чорний день.
Не літайте бізнес-класом, ніколи не купуйте нічого якісного для себе або близьких, не замовляйте десерт або закуску в ресторані, – це також дозволить заощадити трохи грошей.
Але ось в чому заковика: «Зекономлена копійка – це все ще маленька дурна копійка!»
Повірте, ви не розбагатієте, намагаючись заощадити кілька гривень / євро / доларів. Бідність не пов’язана з тим, що ви не відкладаєте, проблема в іншому: вам потрібно більше заробляти, щоб можна було інвестувати.
Читайте також:Притча про вірність. До раю доходять тільки ті, хто не кидає своїх друзів.
5. Бідні люди все знають, а багаті постійно вчаться.
Бідні люди, як правило, дуже самовпевнені. Вони часто ведуть себе, як професійні експерти в будь-якій сфері, – будь то політика, спорт, люди, яких вони навіть не знають, суспільство або уряд.
Буквально все навколо викликає у них заперечення і негатив. Замість того, щоб об’єктивно оцінити свої знання і вчитися, вони вперто вважають, що «все знають».
Багаті люди вчаться все своє життя. Вони запитують, слухають, читають книги, ходять на лекції. Вони ніколи не шкодують грошей на освітні курси, тому що впевнені, що це – найкраща інвестиція.
На відміну від бідних, вони висловлюють свою думку тільки з тих питань, в яких дійсно розбираються. Чому ж у бідних завжди є думка з будь-якого питання, а у багатьох – ні? Тому що це єдиний спосіб для бідних залучити трохи уваги, відчути себе важливими і показати, що вони розумніші за всіх.
Наведу приклад: я постійно вислуховую, як критикують політику і владу. При цьому ці дорослі люди міркують, немов немовлята – це навіть смішно.
«О, ця людина ідіот, вони повинні вигнати його, а взяти того… А той – чортів дурень, і ось якби я був при владі, то зробив би зовсім інакше… Та вони взагалі не розуміють, що роблять…»
Я б хотів бачити, що б відповіли ці люди, якби будь-який політик подивився їм в очі і запитав: «Коли ви в останній раз управляли країною? Якщо впевнені, що такі хороші, чому б вам не балотуватися на наступних виборах? Коли в останній раз вам доводилося вести за собою 10, 1 000, 100 000, 1 000 000 чоловік? Чорт! Ви, ймовірно, не можете толком навіть вести власне господарство, не кажучи вже про цілу країну!»
6. Бідні люди вірять, що за гроші можна купити щастя, а багаті – знають, що за них можна купити досвід, який зробить щасливими.
Ви, напевно, не раз чули слова про те, що гроші – це зло, ну що ж, я відповім на це великим жирним НІ! Відсутність грошей – ось корінь усього зла.
Подивіться на бідні країни і покажіть мені натовпи щасливих людей. Їх немає там, тому що люди стурбовані лише однією думкою: «Як вижити? Як заробити на шматок хліба? » А ось зростання злочинності, корупція, наркотики, грабежі, нестача їжі та води, гнів і розчарування, – все це в цих країнах є.
Мені дуже подобається ця цитата з Pinterest:
«Річ у тім, ще жоден мільярдер в історії людства не пограбував нікого в темному провулку. Причина, по якій бідні люди роблять такі речі, пов’язана з тим, що у них немає грошей, що є основною причиною проблеми».
Так, гроші – це просто папір, пластик або цифри на екрані. Гроші нейтральні. Це інструмент, який ви можете використовувати на благо або ж на зло. Точно так же – як вода, яка може втопити човен, а може допомогти йому поплисти. Все залежить від вас.
7. Бідні люди вірять в щасливий лотерейний квиток, а багаті – в дії.
Бідні люди вірять, що єдиний спосіб розбагатіти – це купити цей безглуздий лотерейний квиток, хоча знають, що шанси виграти – незначні.
Проте вони як і раніше перебувають в ілюзіях і кажуть собі: «О, схрестимо пальці, якщо я виграю, то куплю цей будинок, піду з ненависної роботи, візьму відпустку своєї мрії, буду проводити весь час з людьми, яких люблю, а не горбатитися «на дядю»… Нарешті заживу щасливо!»
Якщо ви так думаєте, то ніколи не досягнете успіху. Багаті люди мислять інакше: вони вірять тільки в дії, а не в слова або мрії. Вони вважають, що варто домагатися самому, а не чекати щасливого випадку.
Вони міркують так: «Я не буду чекати чогось або когось, не буду чекати дива або щасливого випадку, і вже тим більше – не стану покладатися на якийсь дурний лотерейний квиток, я зроблю все сам!»
Ці 4 речі, які роблять багаті:
Постійно підвищують рівень самоосвіти
Значуща відмінність заможних від незаможних – постійна готовність розвиватися і пізнавати нове. Багаті читають, слухають освітні програми по радіо, займаються саморозвитком. Вдумайтеся: 86 % опитаних з високим доходом відзначають, що їм подобається читати щодня. З малозабезпечених таку відповідь дали 26 %. І ще: значення має скільки людина читає, і що.
Розподіляють і планують час
Для максимально ефективної діяльності багаті розбивають час на блоки і відводять певну заняття під кожен блок. Найважливіші задачі вони вирішують першими, ретельно опрацьовують їх, не відволікаючись на дрібні справи.Люди з низьким достатком пливуть за течією, хаотично перемикаючись між обов’язками.
Амбіційні
Останнє, що роблять багаті люди, це слідують за амбіціями. Вони високо ставлять планку, а зіткнувшись з серйозною проблемою, можуть ненадовго задуматися, але не здатися. Вони готові трудитися не покладаючи рук, щоб вирішити проблему. Бідні ж замість цього починають жаліти себе, засмучуватися, нарікати на несправедливість життя, зриватися на близьких. Здорова амбіційність у них асоціюється з саморекламою і егоїстичністю.
Мислення жертви – доля бідняків. Багаті вірять, що вони самі господарі долі. Вони готові брати відповідальність за свої дії. Забезпечені знають, що головне – ставлення до ситуації, тому вони воліють спілкуватися з такими ж успішними людьми, які обговорювали досягнення, а не провали, перемоги, а не поразки. Чотири речі в поведінці забезпечених людей допомагають домагатися високих результатів.
Йдуть на обґрунтований ризик
Успішні і багаті знають: вкладення окупаються і приносять плоди у майбутньому. Також вони розуміють, що ризики ведуть до нагород. Ризикують багаті обґрунтовано, а не кидаються в авантюри стрімголов. Крім того, успішні багатії ретельно прораховують суми, які готові втратити в разі провалу.