Перейти до вмісту

Рецепт хмільної настоянки проти черешневої мухи

Вишня і черешня нерідко піддаються навалі ненажерливих личинок мух. Однак є спосіб уберегти плоди і домогтися, щоб червивих ягід не було.

У цьому садівникам допоможе легкий спосіб, який не зажадає ніяких витрат. Потрібно всього лише приготувати “хмільну настоянку”.

Отже, щоб отримати засіб для боротьби з личинками вишневих мух, слід відрізати у пластикових пляшок верх і укласти всередину кожної щіпку дріжджів і кілька шматочків хліба. Потім залити водою до половини обсягу і підвісити біля початку товстих гілок.

Рідина заграє і приманить шкідників. Від періоду набухання бруньок до дозрівання ягід треба буде час від часу очищати ємності і додавати новий хліб, воду і дріжджі. Після такої процедури червивих ягід точно не виявиться.

Слід зауважити, що і у моркви є такий ворог з крильцями. Щоб морквяна муха не з’явилася на городі і не зіпсувала майбутній урожай, слід приготувати розчин. У відро води необхідно додати 1 ст. л. червоного або чорного меленого перцю, гарненько розмішати і обприскати моркву перед тим, як проріджувати. Зазначеного обсягу буде достатньо на 10 кв. м посадок овочу.

Читайте також: Під час відпустки вживання деяких продуктів варто уникати.

Зібрати урожай моркви без вад допоможе інший спосіб. Після другого проріджування, зазвичай, це робиться на початку липня, потрібно полити паростки спочатку чистою водою, а потім відром води з 3 г марганцівки і такою ж кількістю борної кислоти. Цього вистачить на 3-4 кв. метри. Через 20 днів знову повторити.