Перейти до вмісту

Роль батька у вихованні хлопчика неможливо нічим замінити.

Роль батька у вихованні хлопчика складно, а часом неможливо нічим замінити.

 

Роль батька в житті хлопчика

На відміну від безумовної материнської любові, любов батька більш предметна. Її потрібно як би заслужити. Таким чином, батько заохочує якісь вчинки і досягнення хлопчика, мотивує його на підкорення нових вершин. Найвища похвала – це гордість в очах батьків, особливо того, хто був прикладом і взірцем мужності?

Саме батько своїм прикладом показує, як маленький чоловік повинен себе вести по відношенню до жінок. Будь-які його дії вважаються апріорі правильними, і надалі всі відносини з жінками будуються за тими шаблонами, що дитина підсвідомо скопіювала в батька.

Поведінка батьків – завжди приклад для наслідування, діти переймають моделі поведінки. Прикладом мужності може стати тільки батько. Те, як чоловіки сприймають навколишній світ, як з ним взаємодіють, як сприймають і обробляють інформацію, кардинально відрізняється від аналогічних процесів у жінок. Тому для хлопчика батько – це зразок для наслідування і незаперечний авторитет у всьому.

Кажуть, що хлопчики сприймають те, що їм кажуть. Саме тому мова батька може здатися сухою та лаконічною. Він скаже щось коротко і по справі. А мами більш емоційні, гнучкі та чутливі.

Читайте також: Що являється хорошим фундаментом у стосунках ” мама- донька”?

Потрібно розуміти і в жодному разі не знецінювати роль батька у вихованні. Дуже важливо формувати авторитет чоловіка в очах дитини, щоб тато завжди був прикладом наслідування для нього.

Тому не варто забувати, що для сина батько – це зразок для наслідування, еталон мужності, справжній наставник, який навчить бути чоловіком.