Перейти до вмісту

Росія допустила дефолт суверенного боргу в іноземній валюті — Bloomberg

У ніч проти 27 червня у РФ закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 мільйонів доларів США.

Росія допустила дефолт зі сплати суверенного боргу в іноземній валюті вперше від 1918 року. Це стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам.

Про це повідомляє видання Bloomberg

Наприкінці дня в неділю, 26 червня, закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 мільйонів доларів США, який розпочався 27 травня. Пропуск платежу вважатиметься подією дефолту.

Водночас у виданні назвали цей дефолт РФ “переважно символічним”, який матиме невелике значення для росіян, які й без того мають справу з двозначною інфляцією та найгіршим за останні роки економічним спадом.

Росія відмовилася визнавати дефолт, заявивши, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки, а не виплата була “вимушеною”. Москва оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 мільярдів доларів у рублях, критикуючи “форс-мажорну” ситуацію, яку, як запевняють в Кремлі, “штучно створив Захід”.

Читайте також В окупованій Каховці підірвали автомобіль місцевої колаборантки

Останній раз Росія оголосила дефолт щодо своїх іноземних кредиторів понад століття тому, коли російські більшовики під керівництвом Володимира Леніна відмовилися від приголомшливого боргового навантаження царської епохи в 1918 році.