Перейти до вмісту

Розповідь дідуся про свого ангела хронителя

Я часто відвідую свого шкільного товариша. Живе він за містом у приватному будинку разом з батьками і дідусем. Сім’ї у нього своєї немає, хоча моєму другові вже тридцять років. Справа була влітку. Я з другом сидів на ганку і розглядав наші старі фотографії.

Не далеко від нас у дворі на кріслі-каталці сидів дідусь. – Як же добре в молодості було! – сказав мій друг.

– Дідусю, а ти б хотів бути вічно молодим? – Ніколи про це не замислювався. Хоча одну людину я знав, який ніколи не старів – сказав дідусь.

– Я вам зараз ось, що розповім. «Справа була в 1941 році. Я пішов добровольцем. Два тижні нас готували, а потім відправили на фронт. За нами приїхали кілька машин. Я попрямував до першої машини, як хтось схопив мене за плечі. – Стій, в другу сядемо, земляк. Там багато наших, разом веселіше буде – сказав усміхнений хлопчина. Ми сіли в другу машину. Недалеко від пункту призначення наша колона потрапила під обстріл. Перша машина згоріла . А на нашій машині ніхто не постраждав, навіть і подряпини ні у кого не було.

Нас розкидали по різним прифронтовим частинам. Я шукав того хлопчину, але не знайшов. Якось раз ми втратили зв’язок зі штабом. Мені наказали знайти розрив і все налагодити. Я дивився на голе осіннє поле з рідкісною лісосмугою далеко і розумів, що там мене чекає кінець.

Читайте також Я вчора викликала таксі і за мною приїхав чоловік, який вразив мене до глибини душі.

Я вирішив ховатися від стрілянини в воронках від снарядів. Так я пробіг десь половину шляху. Несподівано для мене в сусідній воронці я почув голос: – Зараз біжи наліво, земляк. Так безпечно доберешся до потрібного місця. Я подивився на хлопця – це був той самий усміхнений хлопчина. Я немов заворожений послухався його і неушкодженим дістався до потрібного місця.

Через багато років , я працював в університеті викладачем. Мене направили в іншу країну у відрядження. Я стояв на вокзалі біля каси і не міг визначитися з датою: взяти квиток додому на сьогодні або побути тут, оглянути визначні пам’ятки.

За моєю спиною пролунав голос: – Їдь сьогодні. Що тут думати? Та й дружина, напевно, скучила. Я повернувся. За мною стояв молодий усміхнений хлопець, модно одягнений, в сонцезахисних окулярах.

Я якось машинально купив квиток на сьогодні. Через кілька днів в новинах я дізнався, що там, де я був у відрядженні, був сильний землетрус.

Коли ми були з бабусею вже у віці, то вирішили поїхати в гості до твого батька.

Місто я знав добре і вирішив поїхати вранці на метро, ​​прогулятися. Бабусю залишив удома. Я підійшов до входу в метро, ​​як хтось мене зупинив. – Ветеран? – запитав молодий хлопець. – Так – розгублено відповів я. – Чи потрібно вам в такому віці по метро роз’їжджати? – Я сам знаю, що мені треба – обурився я. – Давайте, я вас відвезу? Я на машині. Куди вам треба? – запитав хлопець і посміхнувся.

Його усмішка здалася мені дуже знайомою. Він довго умовляв мене, і я погодився. Увечері я повертався на метро додому. Моя станція була закрита. Я дізнався, що вранці там сталася трагедія  Якби я ще раз зустрів цього хлопця, то неодмінно б подякував за те, що я так довго живу ».