Розставання із коханою людиною – це завжди біль. Поради, як пережити це безболісно.

Розставання розбивають нас на шматки.

Не має значення, чи це розрив дружніх відносин, чи більш близьких відносин. Вам здається, що ви вклали часточку свого серця у ці відносини, і просто неможливо повірити, що почуття «померли» і назад не повернуться. Дослідження діяльності мозку людини, що пройшла крізь болісний розрив, показують, що процес є дуже непростим, важкість психологічного стану такої людини порівнюють зі станом наркозалежної людини.

Поради, як безболісно пережити розставання:

Обірвіть кінці
Головна помилка, яку ми всі робимо, полягає в тому, що ми зберігаємо підписки на своїх колишніх партнерів у соціальних мережах і залишаємо їхні номери в наших телефонних книгах. Але нічого доброго з цього не виходить: у нас просто лишається можливість знову з ними зв’язатися.

Буде складно, але змусьте себе видалити номер і відписатися від них у соціальних мережах. І не оновлювати їхні профілі. І не перевіряти, чи не з’явилися вони в Tinder.

Відкрийте себе заново

Проводьте час із людьми, які вас люблять. Знайдіть собі нове хобі, на яке раніше не вистачало часу. Зробіть нову зачіску, поїдьте в поїздку з друзями, попрацюйте над своєю фігурою або просто займіться тим, чим завжди хотіли.

Спілкуйтеся з друзями
Важливо відволікати себе від думок про розставання (але це не означає, що ви повинні повністю ігнорувати свої почуття). Оточіть себе людьми, з якими можна весело провести час, але які зможуть і підтримати вас. Вийдіть із дому, щоб поїсти, сходити в кіно, відпочити на вечірці. Нагадайте собі, як це — бути вільним і веселитися з друзями.

Напишіть список плюсів і мінусів
Так, це банально, але дієво. Коли ви розлучаєтеся з кимось, то починаєте бачити минулі стосунки крізь рожеві окуляри. Щоб тверезо оцінити ситуацію, напишіть на папері список мінусів і плюсів. Доповнюйте його час від часу і зрозумієте, що мінусів, насправді, набагато більше, ніж вам здавалося.

Читайте також:Не треба слухати тих, хто говорить про тебе щось не те, адже тільки ти знаєш, через що ти пройшов і до чого прагнеш.

Сконцентруйтеся на ваших хороших сторонах

Спробуйте записати своїх п’ять найкращих рис. Нагадайте собі, що ви маєте цінність та усвідомлюєте свою самооцінку. Ви повинні навчитися знову стояти на своїх двох ногах.

Завантажте додаток для знайомств
Не обов’язково одразу починати активно спілкуватися з потенційними партнерами або одразу ж призначати побачення — ніхто не чекає від вас цього одразу після розставання. Але, скачавши додаток, завантаживши свої хороші фото і переглядаючи анкети інших людей, ви зрозумієте, що на вашому минулому партнерові світ клином не зійшовся.

Будьте терплячими

Вам дуже пощастить, якщо ви не зустрінете свого колишнього у цей час відновлення. Це може бути дуже складним, але якщо зустріч все ж таки відбудеться, то опануйте емоції та просто привітайтесь, і спокійно запитайте як справи. Не обговорюйте свої відносини, оскільки ця тема є болючою, і нікому не принесе користі.

Напишіть список того, що ви хочете зробити для себе
Світ щойно відкрився перед вами по-новому. Спробуйте насолодитися своєю власною компанією і зробити те, чого давно не робили. Будьте добрішими до себе, егоїстичнішими, дайте собі час посумувати. Якщо хочете з’їсти піцу, з’їжте піцу. Якщо хочете масажу, сходіть на сеанс, якщо хочете побити когось, запишіться на урок боксу.

Згадайте, як це — бути вільним
Коли ви були у стосунках, ви могли стати залежними від іншої людини. І тепер самотність здається вам лякаючою. Але спробуйте згадати, як ви жили раніше. Примусьте себе залишитися ввечері в суботу вдома і побалуйте себе — знайдіть хороший фільм, купіть закуски та пляшку вина, прийміть ванну і нанесіть маску для обличчя. Ви зрозумієте, що проводити вечори на самоті не так уже й погано.

Крім того, час, проведений на самоті, життєво важливий для здорових стосунків у майбутньому. Не стрибайте у нові взаємини відразу, дайте собі час відпочити.