Перейти до вмісту

Секрети приготування соковитої, хрусткої курки.

Курка. Хрустка золотава скоринка, аромат, що виходить від цієї страви, вже збуджують апетит і піднімають настрій. Ідеальною курка вважається, якщо вона повністю пропеклася, але не підгоріла. Водночас вона повинна бути соковитою і мати золотаву апетитну та хрустку скоринку.

Поради від досвічених шеф-кухарів

Для запікання найкраще брати свіжу курку (можна і охолоджену);
посуд для запікання підійде товстостінний: чавунець, качатниця, керамічна форма з високими бортами. Лише вони довго тримають високу температуру і прогріваються рівномірно.
Бажано курку заздалегідь дістати з холодильника, щоб вона мала кімнатну температуру. Тоді прожарювання вийде рівномірним.
Секрети соковитої грудки

Багато  шеф-кухарів використовують хитрий прийом — попереднє замочування у розсолі. Для цього у 1 літрі води розчиняють чверть склянки солі. Якщо є бажання, можна додати ще й півсклянки цукру. Розсолу потрібно зробити стільки, щоб курка повністю у нього занурилася. Власне замочування має тривати не менше 30 хвилин. Потім тушку курки потрібно обмити і витерти насухо.

Для надання соковитості ще використовують деякі прийоми під час самого запікання:

область грудки варто прикрити фольгою, яку наприкінці приготування (хвилин за  15 до закінчення) потрібно зняти;
під час запікання можна покласти на грудку пластинки сала. Воно додасьть більше соковитості;
або під шкірку у області грудки закладають шматочки вершкового масла(старий перевірений спосіб).

Читайте також:Водоспад – прикраса, подвір’я і дачної ділянки.
Таємниці хрусткої скоринки

Якщо у духовці є спеціальний пристрій гриль, то досвідчені кулінари радять його активувати за 15 хвилин до закінчення приготування. Якщо ж його немає, то курку можна обмазати перед запіканням сумішшю розтопленого меду з гірчицею або соєвим соусом. Можна просто покрити тонким шаром сметани .Для рівномірного покриття хрусткою скоринкою рекомендується періодично  перевертати курку.

Приготування  курки

Для  запікання духовка має бути добре прогрітою. Оптимальний температурний режим спочатку процесу — близько 220 градусів за Цельсієм. Потім поступово температуру можна знизити до 200-180 градусів. Періодично продукт, що готується, потрібно поливати соком, який виділяється під час запікання.Коли курка готова, її потрібно дістати і дати їй трохи постояти у нерозділеному вигляді. Тоді вона повністю вбере у себе сік і аромати спецій. І потім вже подавати до столу.