Перейти до вмісту

Що каже Біблія про любов?

Біблія — це передусім книга про любов. Там можна знайти поради стосовно того, як слід любити себе самого, ближнього, рідну землю, дітей, чоловіка чи дружину. Та передусім Біблія розповідає про Того, хто перший нас полюбив і так навчив нас любові. Пропонуємо вашій увазі кілька біблійних уривків про любов. Сподіваємося, ці цитати спонукатимуть вас до подальших пошуків і медитації:

1. Любі, любім один одного, бо любов від Бога, і кожен, хто любить, народився від Бога і знає Бога. Хто не любить, той не спізнав Бога, бо Бог — любов (1 Йн 4, 7-8).

2. Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому (1 Йн 4, 16).

3. Любов — довготерпелива, любов — лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить. Любов ніколи не переминає (1 Кор 13, 4-8).

Читайте також Найсильніший біль батьків — погані стосунки з дітьми

4. Ось чому я згинаю свої коліна перед Отцем, від якого бере ім’я все отцівство на небі й на землі; щоб Він дав вам за багатством своєї слави скріпитись у силі через його Духа, на зростання внутрішньої людини, і щоб Христос вірою оселивсь у серцях ваших, а закорінені й утверджені у любові — спромоглися зрозуміти з усіма святими, яка її ширина, довжина, висота і глибина, і спізнати оту любов Христову, що перевищує всяке уявлення, і таким чином сповнились усякою Божою повнотою (Еф 3, 14-19).

5. Насамперед майте велику любов один до одного, бо любов силу гріхів покриває! (1 Пт 4, 8).

6. Не майте жодних боргів ні у кого, крім боргу взаємної любови, бо той, хто любить другого, виконав закон (Рим 13, 8).
7. Це моя заповідь, щоб ви любили один одного, як я вас полюбив! Ніхто неспроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає (Йн 15, 12-13).
8. Поклади мене печаттю на твоїм серці, печаттю на твою руку; любов бо, як смерть сильна; ревнощі люті, немов пекло. Стріли її — вогненні стріли, правдиве полум’я Господнє (Пп 8,
9. Я заручу тебе собі навіки, я заручу тебе собі в справедливості й у праві, в ласкавості й у любові. Я заручу тебе собі в вірності, й ти Господа спізнаєш (Ос 2, 21-22).
10. Тому, що дорогий ти в мене й цінний і Я тебе люблю, людей даю за тебе, народи за твою душу. Не бійся, бо Я з тобою! (Іс 43, 4-5).