Перейти до вмісту

Що не можна робити в Італії, щоб не виглядати безглуздо

В Італії можна знайти багато великих і маленьких культових місць, в яких діють особливі правила. Багато храмів розміщують на вході інформаційні знаки, де вказані вимоги до одягу: коліна і плечі повинні бути закриті. Також на вас можуть дивно дивитися, якщо ви будете в шльопанцях. У церкві доречніше сандалі або балетки.

Пити каву під час їжі. Італійці обожнюють цей напій і вживають часто. Але виключно після прийому їжі. Вранці, після обіду і вечері люблять еспресо і частенько беруть щось солодке. А ось після обіду пити кавові напої з молоком вважають поганим тоном. Як і пити на ходу.
Чіпати фрукти і овочі голими руками. В Італії недопустімо лапати їх в магазині голими руками. Для цього передбачені рукавички, які можна знайти на місці. А на ринках вибирають і накладають овочі і фрукти самі продавці.

Купувати проїзний квиток у водія. У цій країні прийнято оплачувати проїзд заздалегідь. І зробити це можна тільки в газетних або тютюнових кіосках – купити білети. І не факт, що вони є поруч із зупинкою. А у неділю більшість може бути закритими. І не забувайте компостувати.

Невміло торгуватися.  Вимагати знижку – верх нахабства. Робити це треба делікатно, вживаючи дієслово risparmiare, що означає “економити”.

Читайте також Моя матір добряче у нас обжилася.

Називати все підряд “сієстою”. Після обіду в Італії закривається велика частина магазинів, деякі – вранці і зовсім не працюють. А в торгових центрах навпаки, не закриваються на обід.

Якщо хочеться вогника, потрібно замовити піцу “Диявола”. Або з пікантною салямі. Пепероні в них не роблять гострою