Перейти до вмісту

Що їсти, щоб споживати достатньо кальцію

Мигдаль

Горіхи містять поживні речовини і важливі мікроелементи, необхідні для правильного функціонування всіх органів. Але щоб уникнути остеопорозу, у свій раціон потрібно обов’язково включити саме мигдаль. Саме він багатий на кальцій: у 100 грамах — 273 мг цієї корисної для кісток речовини. Крім кальцію, мигдаль містить і магній, який також грає важливу роль у зміцненні кісток.

Соя

Тофу, соєве молоко та інші продукти, вироблені з соєвих бобів, багаті білком, що дуже важливо для тих, хто відмовився від м’яса. За допомогою сої можна не лише наситити організм, але і зміцнити кістки.

Кунжутне і гарбузове насіння

Воно потрібне не лише для насиченого смаку: додавання гарбузового і кунжутного насіння допоможе зміцнити кістки. В 1 ст.л. кунжутного насіння міститься 88 мг кальцію, а в 100 грамах гарбузових — 46 мг. Останні, крім того, багаті вітаміном К і мононенасиченими жирами, які дуже корисні для серцево-судинної системи.

Сардина

Сардини містять у своєму хімічному складі кальцію навіть більше, ніж молоко: у 85 грамах риби — 325 мг, а в склянці молока — всього 240 мг. Сардина здатна зміцнити кістки, запобігти раку, знизити рівень холестерину. Сардину безумовно варто додати в раціон, тим більше вона відмінно підійде до тостів або пасти.

Читайте також: Готуємось до літа: як позбутися целюліту або “апельсинової кірки”

Лосось

Лосось — один із головних “постачальників” вітаміну D: У 100 грамах продукту міститься 0,595 мг. Високий уміст корисних омега-3 жирних кислот посприяє не лише зміцненню кісток, але і поліпшенню стану шкіри і волосся.

Тунець

Він, як і лосось, багатий вітаміном D, який так потрібен нашим кісткам. Не обов’язково купувати свіжого або свіжозамороженого тунця — усі корисні мінерали та мікроелементи можна знайти і в консервованій рибі.

Броколі

Особливу користь нашому організму приносять овочі зеленого кольору. І говорячи про здоров’я та міцність кісток, ми не можемо не додати в цей список броколі. Цей овоч має високий рівень кальцію і вітаміну К. У парі вони подбають про стан і відновлення кісток. Плюс до всього броколі допоможе привести в порядок кров’яний тиск і зміцнити імунну систему.