Перейти до вмісту

Смачна халва по-домашньому.

Халва виробляється з різного меду, цукру і патоки з додаванням насіння і різних горіхів. Класична халва буває кунжутною, соняшниковою, а також арахісовою.

Про халву

Історичні джерела вперше згадують про цей харчовий продукт в Ірані. Там її готували, як мінімум з 5-го століття до нашої ери. До цього часу в ряді країн Сходу її мають право виготовляти виключно лише кандалатчі — особливо кваліфіковані кулінари-кондитери.

При виробництві для широких мас в промисловому масштабі, в сировину халви додають піноутворювачі, що роблять текстуру продукту розсипчастою і шаруватою: білок яйця, корінь солодки, а також мильний корінь.

У рецептурі домашнього виробництва зустрічаються різні інгредієнти: яйця, масло, какао, борошно, сухофрукти, крохмаль кукурудзи. Деякі відчайдушні кулінари навіть використовують картоплю. Ароматизаторами є шоколад, ваніль, і різні спеції.

Пропонуємо рецепт домашньої халви з насіння соняшнику:

Обсмажуємо на сковорідці півкіло лущеного насіння;
Дуже ретельно подрібнюємо за допомогою блендера;
Обсмажуємо півтори склянки борошна до кольору беж;
Міксуємо смажене борошно спільно з масою з насіння за допомогою блендера до ніжної однорідної маси;
Потрібен цукровий сироп — кип’ятимо склянку цукру в 80-ти мілілітрах води в районі 5 хвилин;
Вливаємо в гарячий сироп (з обережністю) 150 мл. рослинної олії і дуже ретельно розмішуємо, після чого додаємо в насіннячко — борошняну масу.
Після досягнення однорідності продукту, заливаємо отримане в будь-які формочки, або ємність, попередньо змащені соняшниковою олією. Охолоджуємо протягом 4-5 годин. Придавивши халву гнітом ми дозволимо їй затвердіти набагато швидше. Подавати можна порізаною на порції.

Читайте також: Що модне у цьому сезоні весна-літо?

Варіативність халви власного приготування

Особливих труднощів нікому не доставить приготування халви. Так, її можна приготувати не обов’язково тільки з соняшнику. Дані ласощі запросто можна зробити з фісташок, арахісу, шоколаду, з вівсяним борошном, насінням і медом, з манки, кокоса і кунжуту. Варіативність обумовлена виключно фантазією кулінара і можливостей гаманця.

Особливим шиком вважається якщо шматочок халви, перш ніж відправити в рот вмочити в розігрітий шоколад і покрити кокосовою стружкою. Кокос можна замінити маком, кунжутом або подрібненими горіхами.