Перейти до вмісту

Смачна та соковита полуниця. Як вибрати?

Всі з нетерпінням чекають початку сезону продажу вітчизняних продуктів. Поступила в продаж полуниця, вирощена в нашій країні, і як її правильно вибрати.

Користь ягід

Солодкий, водянистий продукт добре втамовує спрагу в жарку погоду. Полуниця має низьку калорійність, невисокий глікемічний індекс, тому корисна для людей, що стежать за своєю вагою. Добову потребу організму у вітаміні С забезпечують всього п’ять ягід. Плоди містять йод, фолієву кислоту, сахарозу і фруктозу. Це повноцінне джерело клітковини. Завдяки наявності флавоноїдів вживання полуниці уповільнює старіння шкіри.

Протипоказання

Ягоди містять саліцилову, щавлеву кислоти, які подразнюють слизову шлунку. Це призводить до загострення виразкової хвороби, гастриту. Полуниця — один з найсильніших харчових алергенів. Її вживання може викликати анафілактичний шок. При відсутності заборон допускається з’їдати в день до 200 г ягід.

Полуниця протипоказана наступним категоріям людей:

Дітям до року.
Вагітним жінкам.
Годуючим мамам.
Хворим, які мають проблеми шлунково-кишкового тракту.
Алергікам.

Читайте також: Магія пряних трав і спецій.
Коли купувати

Через холодну, тривалу весну дозрівання ягід відстає приблизно на один тиждень. Масовий збір полуниці  почався приблизно з початку червня.

Правила вибору

Фермери радять купувати ягоди, вирощені в регіоні проживання. Їх не потрібно перевозити на великі відстані, що позначається на якості і смаку.

Рекомендації по вибору полуниці:

Ягоди сухі, щільні, гладкі, блискучі, без ознак гниття, пошкодження.
Колір яскравий, насичений.
Листя чашечки свіже, зелене. Між ними і плодом є відстань — це ознака солодкості.
Аромат полуничний, виражений.