Перейти до вмісту

Смачний маківник.

Маківник – це смачний солодкий пиріг. Традиційною начинкою цієї випічки є мак, однак його можна також додатково присмачувати горіхами, родзинками, медом.

Такий пиріг із маком зовсім не складний у випіканні. Його часто готують на  Медовий Спас (у народі це свято також називають Маковія). Пропонуємо рецеп смачного маківника.

Маківник зі сметанним кремом

Складові:
Борошно – 150 г
Мак (сухий) – 150-200 г
Цукор – 150 г
Вершкове масло – 150 г
Яйце – 3 шт.
Розпушувач – 8 г
Для крему

Сметана (15%) – 500 г
Цукор – 150 г
Желатин – 10 г
Ванілін – на кінчику ножа

Приготування.
Масло має бути кімнатної температури. Висипати до нього цукор і розтерти ложкою. Потім вбити яйця, розмішати. Висипати сухий мак і розмішати. Ввести просіяне борошно та розпушувач.

Дно форми застелити пергаментом, викласти тісто, розрівняти його. Відправити у розігріту до 180°С духовку орієнтовно на 25-30 хвилин. Готовність перевіряти сухою зубочисткою або сірником.

Тим часом замочити желатин і залишити для набухання на той час, який вказаний на упаковці. Готовий пиріг вийняти з духовки й залишити остигати.

Читайте також: Які забарвлення в пошані серед модниць цього сезону.

У сметану висипати цукор і ванілін, розмішати до повного розчинення цукру. Желатин нагріти, не доводячи до кипіння й безперервно помішуючи. Процідити його, охолодити та вилити у сметанну масу, розмішати. Покласти ненадовго у холодильник, щоб крем почав “схоплюватися”. Потім акуратно вилити його на пиріг. Покласти пиріг на ніч у холодильник.Вранці акуратно зняти бортик і викласти пиріг на тарілку.