Перейти до вмісту

Сотні українців, які рятувалися від війни за кордоном, масово почали повертатися додому

За даними Прикордонної служби країни, з 24 лютого до Польщі прибули 2 мільйони 461 тисяча українців. А в Україну за 38 днів війни виїхали 442 тисячі, з них тільки 2 квітня – 21 тисяча осіб.

Сотні українців, переважно жінки, діти і люди похилого віку, в минулий понеділок ввечері стояли в черзі на нічний потяг до Києва в Перемишлі, головному центрі біженців. Багато хто повертається, тому що не змогли знайти житло, роботу — тут не було можливості жити.

Також багато людей повертаються в Україну тимчасово. Вони їдуть, щоб забрати в безпечне місце за кордон інших – членів сім’ї або тварин.

Читайте також: Побачивши звірства російської армії в Бучі, президент США Джо Байден пообіцяв Путіну ще страшніші санкції 

Для деяких українців життя в Польщі виявилося складним, і їхнє становище стало відчайдушним через брак ресурсів, сказав Мацек.

Українцям закордоном доводилося покладатися на доброту простих людей, оскільки країни по всій Європі зіткнулися з проблемами планомірного підходу до всього – від документування тих, кому потрібна допомога, до надання їм основних засобів до існування — невеликої суми грошей, яка покривала б основні витрати.

Крім того, ринок праці та вища освіта залишаються для багатьох важкодоступними.

У березні представники ООН попередили, що до 90% українців зіткнулися з бідністю і крайньою економічною вразливістю. Біженці особливо схильні до цього ризику. Крім того, гуманітарні та правозахисні організації попереджають про ризики торгівлі людьми, які зростають у період великих хвиль міграції. Джерело