Перейти до вмісту

Станьте оптимістом і ваше життя зміниться. Дослідження вчених.

Щоб у гонитві за успіхом не втратити здоров”я, треба стати переконаним оптимістом і налаштувати своє життя на успіх. Як цього досягти?

Психологи вважають, що людина стає песимістом, коли потрапляє у безвихідь, а всі її досягнення знецінюються. Жінки більш схильні до депресії, тому поради, як позбутися поганого настрою, потрібні насамперед їм.

“Дослідження показують, що зміни можливі, навіть якщо ваш тип мислення не змінювався з того часу, як вам виповнилось 10 років”, – стверджує Шон Ачор, спеціаліст в сфері позитивної психології, генеральний директор GoodThink, автор книги “Переваги щастя”.

Коли мова йде про песимізм, гени можуть відігравати певну роль, однак вона не вирішальна

За його словами, ваша готовність бути більш оптимістичними, можливо, не заведе вас далеко, однак вдячність за все хороше, що відбувається в житті, здатна змінити ваш світогляд.

Не знаєте, з чого почати? Тоді прислухайтесь до порад Шона Ачора. Він радить кожного вечора протягом трьох тижнів, коли ви чистите зуби, пригадувати по три нові події, за які ви вдячні.

Тут головним є слово “нові”, тому що кожного разу ви будете згадувати “свіжі” причини для радості, і ваш мозок буде сприяти у цьому. Він буде намагати зробити щось добре, щоб зранку згадати це.

Читайте також:Чому потрібно налаштовуватись завжди на позитив та як негативні думки впливають на нас. Повчальна історія.

Як відомо, звичка формується протягом 21 дня. Тому за цей період ви навчитесь бачити позитив у всьому, а тому почуватиметесь значно щасливішими.

Одного разу Ачор разом із командою запропонував групі песимістів спробувати виробити позитивну звичку, а після 21 дня вони перевірили їхні погляди на життя. Виявилось, що більшість людей почали мислити більш позитивно.

Ви можете використовувати правило пригадування до 4-літньої дитини, чи 84-річного пенсіонера — немає значення. Тому що навіть однохвилинна позитивна звичка може впливати на наступні 24 години вашого дня

Якщо вам все ще потрібно більше причин, щоб нарешті почати згадувати все хороше протягом дня, за що ви можете бути вдячні, зверніть увагу на таке: досліди Ачора показують, що люди з більш позитивними думками на 40% частіше отримують підвищення на роботі, вони більш продуктивні і творчі.

Більшість людей думають, що спочатку потрібно стати успішними, а вже тоді їм вдасться стати щасливими. Але насправді все навпаки — якщо ви почуваєтесь щасливими, то ваш мозок заряджається позитивною енергією, ви краще працюєте, краще почуваєтесь, підвищуються ваші розумові та творчі показники

Не бійтеся ризикувати, адже ми вчимося цьому з самого народження.

Ризик неминучий, як би нас не оберігали від нього в дитинстві батьки. Такі ситуації супроводжують нас і в дорослому житті, коли ми збираємося поміняти роботу, супутника життя, переїхати в інше місто. І нерідко відмовляємося від рішучого вчинку із страху перед невдачею, боячись втратити те, що маємо.

Звичайно, треба мати чітке уявлення, заради чого ризикуєш. Але ситуація, коли ви не почали ризикувати і не використали свій шанс, може виявитися навіть важчою і хворобливішою, ніж будь-який провал. Адже ви вже ніколи не дізнаєтеся, що було б, якби ви зважилися на сміливий крок. І, навпаки, якщо ризикнете, то чомусь напевне навчитеся.

Отож, не забувайте, що оптимізм — не вроджена риса характеру, а набута. Тому якщо вам здається, що все котиться в прірву і т.д., спробуйте змінити свій погляд на життя, і ви помітите, як воно налагоджується!