Перейти до вмісту

Статус тимчасового захисту в Польщі: як отримати і навіщо він

З початку втогнення окупантів на територію України, люди, які переїхали до Польщі, можуть онлайн подати заявку на тимчасовий захист.

Про це пише Schengenvisainfo.com з посиланням на уряд Польщі.

Водночас, отримати статус переміщених осіб у Польщі можуть не лише громадяни України, а й всі, хто проживав на території країни до 24 лютого. Це стосується іноземців, зокрема і членів сімей жителів України, які не мають українського громадянства, не є подружжям громадян України або близькими членами сім’ї громадянина України, які мають “Карту поляка”.

Це можуть зробити особи та члени їх сімей, які легально проживали в Україні на підставі постійної посвідки на проживання і не можуть повернутися до країни свого походження в безпечних умовах.

Читайте також: “Наша рана ще свіжа болить, Але ми на той біль не зважаєм…”

“Всі, хто відповідає таким вимогам, можуть безкоштовно отримати довідку, що підтверджує користування тимчасовим захистом. Управління видають таку довідку на вимогу іноземця”, – сказано в заяві.

Статус тимчасового захисту надає право на освіту, медичне страхування і обслуговування, доступ до ринку праці, соцдопомогу, дозвіл на проживання на період тимчасового захисту (на 1 рік з можливістю продовження), забезпечення житлом, можливість отримати статус біженця в майбутньому, та повернутися до країни громадянства в будь- який час.