Перейти до вмісту

Створіть на своїй дачі затишок, посадіть павловнію.

Якщо хочете дерево, яке дуже швидко росте, тоді вам потрібно купити павловнію. В Китаю, звідки вона походить, її називають Драконовим деревом. Павловнія відрізняється красивими лавандово-блакитними квітами на пірамідальних зв’язках, які дуже приємно пахнуть. Це ідеальне дерево для тих, хто хоче створити на своїй ділянці затишок.

Як вибрати час і місце для посадки?

Посадку деревця варто проводити з кінця березня-початку квітня, коли земля встигне прогрітися.Павловнія обожнює сонячні місця, але може витримати невелику тінь. Особливо, якщо вдень часто стоїть сильна спека. Оскільки дерево відрізняється наявністю великого листя, варто подумати про правильне розташування на ділянці. Воно повинно бути добре захищеним від сильного вітру.

Посадка і правильний догляд

Якщо дерево було вирощено в контейнері, при створенні ями робіть її удвічі ширше кореневища. Глибина повинна бути такою ж, як і в ящику, де павловнія росла. Ґрунт варто перемішати з компостом і достатньо полити.

Потрібно бути готовими до періодичного прибирання, адже листя і квіти дерево іноді скидає. Під пологом не можна висаджувати інші рослини, адже коренева система у павловнії неглибока.

Догляд складається з декількох етапів:

полив — під час вегетаційного періоду потрібно поливати хоча б раз на тиждень, регулярно, павловнія може перенести посуху, але коли ґрунт вологий, вона більш зелена і пишна;
мульча — навколо павловнії варто розсипати мульчу (3-5 см), тоді ґрунт буде краще утримувати вологу, не варто класти мульчу на сам стовбур біля основи, інакше дерево може почати гнити;
добриво — один раз навесні варто подумати про підгодівлю, робити це потрібно тільки, поки дерево молоде.

Читайте також: Різниця у віці та її вплив на гармонію в парі.
Обрізка

Щорічної обрізки у випадку з павловнією не потрібно. Тільки протягом першого року можна вирізати кілька основних гілок, щоб сформувати гарну крону. Якщо ви хочете трохи вкоротити висоту дерева, обрізання варто робити восени. Тоді навесні ви побачите прекрасні квіти на молодих гілках. Нижні гілки потрібно видаляти, щоб створювати зручний прохід.

Павловнія застосовується  також  в народній медецині. Екстракти на основі листків дерева поліпшують роботу печінки,жовчного міхура,нирок.