Засоби для догляду за волоссям, ті ми купуємо у магазинах, тобто промислові засоби для волосся, містять силікони – дешевий синтетичний косметичний складник, який виробляють з кварцу та метанолу.
Силікони утворюють на поверхні шкіри чи волосся плівку, яка не дає змоги порам шкіри дихати, а шкідливі бактерії, що утворюються під цією плівкою, активно розмножуються. Така плівка дає короткотривалий ефект гладкості, а в подальшому призводить до погіршення стану волосся.
РІЗНОВИДИ
Передусім, варто зазначити, що в різних засобах використовують різні силікони. У шампунях – водорозчинний. Водорозчинні силікони, полиолдиметикони, роблять волосся гладким і слухняним.
Вони містяться у складі шампуню, тому що утворюють стійку піну. Вода вимиває такий різновид силікону, у волоссі речовина не накопичується.
Для бальзаму-ополіскувача і різноманітних відновників, які змиваються шампунем, використовуються силіконові масла. Силіконові масла, диметикони, надають волоссю блиску, роблять розчісування легким та безпроблемним.
Найчастіше ця речовина міститься у лікувальній косметиці для волосся. У воді такі масла не розчиняються. Унаслідок частого застосування силікони накопичуються у волоссі, а змити їх можна тільки очищувальним шампунем.
У стайлінгових засобах використовують леткі силікони для термозахисту. А в засобах професійної косметики містяться високополімерні силікони. Вони надають волоссю доглянутий і здоровий вигляд, але утворюють щільну плівку, яку дуже складно змити. Частіше разу на тиждень користуватися подібними силіконовмісними засобами не варто…
ВАРТО ЗНАТИ,
Силікони ні лікувальними, ні відновлювальними властивостями силікони не наділені! Їхій вплив – лише косметичний, “маскувальний”. Волосся не зміцнюється, навпаки, надлишок силіконів провокує ламкість, тьмяність, ослаблення і стоншення волосин.
Вітаміни, поживні речовини не можуть потрапити усередину волосини і шкіру голови тому, що силіконова плівка дуже щільна і не пропускає їх. Також порушується нормальний обмін кисню.
Читайте також:Міфи про волосся
ПЕРВІРТЕ СКЛАДНИКИ ВАШОЇ КОСМЕТИКИ
Якщо там є назви “Dimethicone”, “Cуclomethicone”, “Dimethiconol”, “Methicone”, “Phenyl Trimethicone”, це означає, що ваше волосся потребує відпочинку від цих засобів, оскільки силікони здатні накопичуватись у волосині – вона стає важкою і повільніше росте.
Для того, щоб вимити силікони із волосся, потрібно користуватись шампунями, масками та бальзамами без силікону орієнтовно 3-4 тижні.