Перейти до вмісту

— Синку, роби так, як вважає за потрібне. Однак Орися з Івасиком будуть жити в нашому будинку. Ти ще молодий, тому зможеш сам собі заробити на житло. Я змушена була виховувати тебе саме, але не допущу, щоб в мого онука була така ж доля.

Олександру Василівну, секретарку сільської ради, поважали та остерігалися. Вона була мужньою жінкою, без якої не проходило жодне засідання і не приймалося ніяке рішення в селі.

Та раптом все змінилося. Жінку не впізнати. Олександра ходила засмучена і зовсім не цікавилася сільськими справами. Люди побоювалися ставити їй зайві питання, але одна жінка дізналася правду від спільних знайомих.

Річ у тому, що єдиний син Олександри Василівни кинув свою дружину із маленьким сином.

Жінка самостійно займалася вихованням Олега. Він був здібним та розумним хлопчиком. Навчався в медінституті, а зараз один із найкращих лікарів у цілій області. Його обраниця одразу не сподобалася Олександрі. Орися була найбіднішою дівчиною у селі.

Та Олег нічого не хотів чути. Він вирішив одружитися на дівчині. Після появи онука свекруха змінила своє ставлення. Вона намагалася не помічати невістку, але від Івасика не відходила. Молодята переїхали в новий розкішний будинок, який мати побудувала для свого сина.

Читайте також Я ніколи не думала про розлучення, але зараз я готова на все, щоб нарешті позбутися від його матусі. Мені надоїло жити під її командуванням. Я не розумію, чому маю це терпіти.

Сам жінка також жила у великому двоповерховому домі. Не дивно, адже в Олександри були гроші. Її чоловік от вже 30 років на заробітках. Додому з’являвся лише на зимові свята. Можна сказати, що жінка прожила без чоловіка ціле життя. Увесь свій час приділяла синові і роботі.

Ходять чутки, що у чоловіка Олександри зявилася нова сім’я. Та здавалося, що жінку це не хвилювало. Її мужність і терпіння викликали захоплення. Адже інші чоловіки пішли зі своїх сімей, а її досі приїжджає і гроші відсилає. Усе в них є: і будинки розкішні, і машина, і все, що душа забажає.

— Мамо, я закохався в іншу. Вона та єдина, — як сніг на голову звалилася така новина.

Олександра відреагувала так:

— Синку, роби так, як вважає за потрібне. Однак Орися з Івасиком будуть жити в нашому будинку. Ти ще молодий, тому зможеш сам собі заробити на житло. Я змушена була виховувати тебе саме, але не допущу, щоб в мого онука була така ж доля.

Олег не вірив своїм вухам. Він сподівався, що вони з новою коханою жінкою оселяться в гарному будинку. Та матір зруйнувала всі плани.

Люди одразу почали перешіптуватися між собою. Ця новина ошелешила їх. Вони не розуміли, чому жінка віддала будинок бідній невістці, а сина вигнала з дому.

Олександра не змінила свого рішення. З Орисею стосунки налагодилися, а онук став її єдиною радістю. Жінка сподівалася, що він не повторить долю свого дідуся і батька, коли виросте.