Перейти до вмісту

Тонька думала, що найхитріша за усіх думала грошей стягне з батька свого сина, та потім сама ж платила йому всі кошти, які давав він її

– Ну, я тобі покажу, ну й покажу! – Тонька все не могла заспокоїтися. – Грошей він мені більше не дасть, ага. Та я взагалі з тобою розлучуся й дитини ти більше не побачиш. І аліменти відсужу го-го які, так і знай.
Вона гримнула дверима Ігоревого дому так, що задзвеніли шибки у сусідів, й з маленьким Сашком та важелезними торбами попленталася до фіртки.

На вулиці її вже чекало таксі.
– В адвокатську контору, тут недалеко. Сподіваюсь, знаєте де, – скомандувала.
Таксист кивнув головою й за кілька хвилин Тонька вже була в адвоката. Провин чоловіка, через які не може з ним жити й разом виховувати дитину, назвала не менше десятка. Та найцікавіше було при складанні заяви на стягнення аліментів. Адвокат аж окуляри зняв: зі слів Тоні виходило, що батько-жаднюга шкодує грошей навіть на… булочку для сина, хоч сам має фірму й на ресторани витрачає «мільйони». Вона нервово висипала з пакета дитячі речі, що пахли гуманітаркою.

– Не вірите? Ось, подивіться, – діставала Сашків одяг ще і ще. – І це при тому, що в нас тато великий бізнесмен з хорошими прибутками.
Звісно, усього того бруду, що налила Тоня на Ігоря, адвокат у заяві не написав. Але на її прохання вказав, що хоче стягнути з чоловіка на користь дитини третину від усіх доходів, бо малий часто хворіє і йому потрібні додаткові кошти на лікування та оздоровлення.

На суді Ігор ошелешено слухав, який він скнара. Від Тониних слів йому ставало зле. Знав, що від дружини можна чекати різного, але щоб такого! Він же ж дуже любить Сашка і ніколи копійки не пошкодував для нього ні на що. Просилася Тоня з ним на курорт за кордон – на тобі квитки, хотіла якісь дорогі розвиваючі іграшки (за шалені гроші повиписувала через Інтернет) – оплатив. А на ліки скільки йшло грошей – не передати: то алергія, то бронхіт, то пронос, то знову алергія.

Давав на все Тоні навіть не сотні щомісяця – тисячі. А в результаті вийшов скнарою і сімейним тираном. Ігор ніяк не міг второпати, як куплені в дорогих дитячих магазинах речі виявилися дешевою гуманітаркою, і як через «сімейні скандали», яких насправді фактично й не було (бо він зумисне не сварився з Тонею при синові, аби не травмувати дитину), Сашко став заїкатися… Мовчав, опустивши очі, будь-що заперечувати не мав сили. Лише коли йому суддя дала слово, сказав Тоні:
– Твоя брехня ще вилізе боком, Бог тобі суддя.

А Сашко виросте – сам розбереться, хто є хто…
Аліменти Тоня справді вибила хороші – вони були значно вищі за її місячну зарплату. Роботу покинула, не задумуючись. Тим більше, в колективі їй після того скандального судового процесу (а що в місті втаїш?) дуже перемивали кісточки. Бо яким є Ігор насправді, добре знали – він раніше працював травматологом у лікарні. Власне, там вона з ним і познайомилася, коли прийшла на роботу за направленням після закінчення медуніверситету. Часом у них співпадали нічні чергування. Тоді й почалися шури-мури.

Це вже коли Тоня носила дитину в животі, і тоді Ігор одягнув їй на палець обручку, вирішив кардинально все змінити у житті: покинув лікарську справу, взяв у банку кредит і відкрив свій бізнес. Зайнявся пластиковими вікнами. Тоді у місті було всього лиш кілька подібних фірм, тож справи швидко пішли вгору.
Але хоча Ігор й одружився, а полюбити Тоню так і не зміг. У спогадах постійно зринало студентське кохання – його Оля. Чому вона його покинула, не знав. Зустрічалися ж п’ять років. А який палкий в них був інтим! Він мріяв закінчити університет, одружитися з нею й виховувати дітей. Але раптом Оля заявила, що Ігор їй… не пара.

Ця болюча рана не гоїлася. Власне, й з Тонею «замутив», бо давно вже нікого не мав. А інтим на роботі в нічну зміну – дуже зручно. А потім Тоня,та дитина під серцем, ЗАГС, народження Сашка… Звик до того, що має постійно крутитися і що дружина падка до грошей. Не звертав на це уваги довго, аж поки не помітив, що Тоня почала брати гроші із сейфа. Тоді він заявив, що більше не дасть їй ні копійки. От вона й подала на розлучення та аліменти. Не перечив.

Ігореві дуже важко було пережити розлуку із сином. Він не раз приходив до Тониних батьків, аби побачити Сашка. Тонька демонстративно зачиняла перед носом дитини двері й виходила на вулицю, щоб забрати пакунки, які Ігор приніс. Ще й фиркала: то колір костюмчика не такий вибрав, то з цукерками не вгадав. Лише зрідка була такою доброю, що дозволяла батькові провести з сином кілька годин.

Ігор все частіше став гортати студентський фотоальбом. Бачив Олю – й серце спалахувало почуттями. Як вона там, чи щасливо склалася доля? Відколи її не бачив, минуло добрих десять літ. Знайшов у записнику номер домашнього телефону й набрав.
Слухавку взяла Олина мама. Від несподіванки, почувши Ігорів голос, жінка розхвилювалася, бо ж впізнала «зятя» (так стала хлопця називати ще на четвертому курсі). Розпитала, як він поживає, а про Олю ні слова не сказала.

Читайте також: Ярослав закохався в рудоволосу дівчину, вона йому дуже припала до – душі та фіналу цієї історії ніхто не очікував

– Краще вона сама все тобі розповість, – мовила й продиктувала йому номер доньчиного мобільного.
Оля була дуже рада почути Ігоря. Але обмінялася з ним лише кількома фразами. Пообіцяла, що все розповість при зустрічі. Він не розгубився й запросив Ольгу до себе відразу на наступні вихідні.
Вони довго балакали про минуле та сьогодення. Хоча й без слів було зрозуміло, що після того, як розбіглися їхні долі, обоє так і не стали щасливими. Бо Оля, вийшовши заміж і народивши двох донечок, теж з чоловіком розійшлася (він дуже зловживав алкоголем).
– Ну, а тепер ти мені зізнаєшся, чому вирішила, що ми – не пара? – трошки захмелівши, таки наважився запитати Ігор.

– Бо ти – безплідний, а я хотіла мати дітей…
Ігор скочив зі стільця. Як це він безплідний? У нього ж є син!
– Ясно… Ще одна фантазерка. Он тільки одної позбувся… – дорікнув.
– Не віриш? А ти зроби аналізи – сам все зрозумієш. Ми ж з тобою спали відкрито не один рік, от я й здала твої аналізи. Вибач… Не знала тоді, як тобі правду сказати, тому вирішила просто втекти. Бажання бути мамою перемогло кохання.
Це одкровення боляче різонуло Ігоря й він вирішив сам здати аналізи. Олині слова підтвердилися. «А раптом помилка?» – подумав й перездав у іншій клініці, потім у третій. Відповіді з різних лабораторій надходили однакові.

– Тонь, ти казала, що в малого зуб болить. Давай, я відведу його до хорошого стоматолога, – запропонував колишній дружині.
Та погодилася, не вагаючись – то ж скільки грошей зекономить! Але спершу Ігор повів сина у «ДНК-центр», аби взяли в хлопця слину на встановлення батьківства. Знав, що Сашко не зрозуміє, що й до чого і не проговориться мамі.
Тоня отримала повістку у суд. «От зараза, певно Ігор вирішив зменшити розмір аліментів», – подумала й навіть не стала перечитувати папери. Швиденько побігла до подруги-лікарки, аби та проштампувала свіжі папери про «хвороби» Сашка. «Озброїлася» стосами «доказів» – і вирушила на судове засідання. Але від почутого розгубилася: справа слухалася у зв’язку з тим, що Ігор… не є батьком її дитини.
Як він дізнався? Бо ж під час нічних чергувань в лікарні грішила не лише з ним, а й з його колегою-травматологом.
Суд припинив стягнення аліментів з Ігоря. А ще – зобов’язав Тоню повернути усі кошти, витрачені колишнім чоловіком на чужого сина! Жінка схопилася за голову, бо за кілька років після розлучення набігла кругленька сума.

Ні, Ігор не покинув Сашка, бо справді його дуже любив (новина про те, що дитина йому нерідна – нічого не змінила). Як і раніше, допомагав хлопцеві, але тепер вже «адресно». Тоня змушена була влаштуватися на дві роботи, аби мати за що жити й виплачувати колишньому чоловікові борг. Заміж за справжнього батька свого сина вона так і не вийшла, той не взяв. А Ігор таки вдруге одружився – здійснив свою мрію й повів під вінець Ольгу. Вони справді стали дуже гарною сім’єю.