Перейти до вмісту

Ці слова зачепили мене до глибини душі

Не хотів нікого будити й тихцем вийшов на кухню. Поставив заварник з кавою та увімкнув радіоприймач. Почав перемикати канали, адже хотів знайти щось цікаве. Зупинився я на одній програмі, яку вів чоловік з оксамитовим спокійним голосом. Він тоді розповідав про теорію «тисячі кульок». Мене це зацікавило, я якраз налив в чашку каву та відкинувся на спинку крісла.

 

– Ну добре, уявімо, що ви зайнята людина, яка весь свій вільний час приділяє тому, щоб заробити максимальну кількість грошей. Через це у вас не має вільного часу ні на друзів, ні на сім’ю. Я просто впевнений, що такий чоловік працює не для того, щоб звести кінці з кінцями, а для задоволення власних проблем, подекуди вкрай безглуздих. Вам хочеться отримати все більше і більше, а турбує вас одне: страх, що ви можете втратити можливість покращити власне життя. Це замкнене коло і нескінченний вимотуючий цикл.

Читайте також Ось так один маленький діалог зіпсував увесь настрій та атмосферу за столом.

Саме тому не забувайте час від часу задавати собі таке важливе запитання: «А мені справді потрібна ця нова річ, через яку не можу провести час з рідними, не дозволяю собі добре відпочити і взагалі не бачу білого світу? Саме через неї я пропускаю виступ донечки чи змагання з футболу сина?»

Ці слова зачепили мене до глибини душі, а потім чоловік почав розповідати теорію «тисячі кульок»:

– Щоб змінити свої погляди на життя, мені достатньо було одного вечора. Я дещо підрахував: середня тривалість життя людини – 75 років. В році 52 тижні, тому якщо помножити 75 на 52, то отримаємо кількість тижнів, і відповідно неділь, яку відведено нам. Так вийшло, що середня кількість неділь на середньостатистичну людину становить 3900. На той момент мені було 55 років, тому за підрахунками мені залишилася лише 1000 неділь.

Після цього я зайшов в магазин іграшок і придбав 1000 маленьких пластикових кульок. Взявши банку, я зсипав їх туди. Після кожної неділі я витягував кульку, і побачив, як швидко вони зменшуються. Лише після цього я почав цінувати свій час і зрозумів, що дійсно важливо.

Я змінився лише тоді, коли побачив, як зменшується кількість днів, відведених мені. Тоді починаєш цінувати життя і кожну його хвилину.

А зараз я ще вам дещо розповім, перед тим, як піти гуляти з коханою… Сьогодні той день, коли я вийняв останню кулю з банки.

Тому тепер кожен наступний день для мене подарунок долі.

І я дякую за те, що маю можливість провести його зі своїми рідними та близькими. За ці останні двадцять років я робив так, як вважав за потрібне і ні про що не шкодую. Так, я не придбав новий кращий автомобіль та не купив будинок, але в мене тепер є фотоальбом з безліччю фотографій, подорожей та відпочинку з найдорожчими. Надіюсь, моя історія допоможе усвідомити вам всю цінність цього життя… До зустрічі, сподіваюсь, що ви мене ще почуєте наступної неділі!

Я задумався. Дійсно, як просто і мудро. Хоча були вихідні, але я якраз хотів доробити важливий проєкт. Правда, ця ранкова програма змінила мої плани: я зробив дружині каву і розбудив поцілунком.

– Дорогенька, прокидайся. Поїдьмо з дітьми на пікнік.

– Щось трапилося? Ти ж мав доробити проєкт… – з тривогою запитала дружина.

– Та ні, просто хочу провести цей день з вами… І ще мені потрібно заїхати в магазин, купити пластикові кульки…