Я вийшла заміж у ранньому віці, – говорить Юля, – у 18 років. Я народилася та виросла в великій сім’ї, але в досить неблагополучній. Батьки мої не сильно любили працювати, ніхто за нами не дивився, не займалися нами, та й взагалі нікому не було справи до нас. Старша сестра Юля вийшла заміж теж рано і почала випивати разом зі своїм чоловіком.
Двоє моїх старших братів часто потрапляли в неприємні ситуації. Батьки згодом пропили свою квартиру і опинилися в селі.
– Я щиро вірила, що мені пощастило, – каже Юля. Мій чоловік працював юрисконсультом на заводі, ще у нього сестра була, мого віку.
Юлю «прийняли» в сім’ю, правда постійно говорили про те, що вони витягнули її з болота, завжди потикали їй в тому. Незабаром, одразу після весілля, Юля чекала на появу дитини.
– Його батьки до нас ніколи не навідувалися та не провіряли як ми живемо. Зате Ігор, завжди любив мене критикувати: то не смачно приготую, то сорочки не правильно розвішу, то не правильно попрасувала або ще щось.
– Ось ти цілими днями сидиш вдома і взагалі нічого не робиш. І не потрібно прикриватися малою дитиною, вона собі мирно спить весь день.
Загалом, Ігор користувався Юліною безпорадністю, бо знав, що вона не має до кого звернутися та поскаржитися.
– Буквально через два роки у них народився син, – каже Юля, – Ігоря батьки хотіли продати свою трикімнатну квартиру і купити синові квартиру побільше. Кредит він брати не хотів — це ж все одно буде спільно нажите майно. Так і говорив:
– Ти нічого не варта, сидиш на моїй шиї все життя, а якщо щось трапиться – ось ти вже і власниця половини двушки? Такого я не допущу. Розв’яжу питання якось по-іншому. Мені обідно було через те, він всяко показував, що я нічого не варта і нічого не заслуговую.
Але нічого він не вирішив. Його сестра вийшла заміж і почала жити в батьків, згодом народила дітей. Ось так Юля залишилася жити з двома дітьми та чоловіком в однокімнатній квартирі. Як тільки сину виповнилося три роки, Юля вирішила піти працювати, але Ігор мав свою думку з цього приводу:
– Наші діти потребують від тебе зараз цілодобового догляду. А ти їх хочеш віддати в садочок? Тобі що, не вистачає грошей?
Ігор вів звітність та дивитися, на що Юля витрачає гроші. А скандал у них почався взагалі за гребінець, який Юля вирішила собі купити потайки від чоловіка.
– Я не ходжу в салони краси, – каже жінка, – а гребінець мій вже був старий, ось і поламався.
Більше Юля не могла жити з таким чоловіком, сказала, що йде від нього. На той час дітям було всього 6 та 4 роки.
– Йди, – сказав чоловік, – прямо зараз збирайся і йди. Що там у тебе є? Халат і тапки, куртка і джинси? Так і бути, забирай. А діти залишаться зі мною. Вже я доб’юся, щоб тобі вони не дісталися.
Чоловік зібрав деякі її речі та викинув все на сходову клітку в під’їзді. В суді він зміг довести, що у Юлі за спиною немає нічого, тому син і дочка залишилися жити разом з ним, а Юля повинна була сплачувати аліменти.
Читайте також:Притча про сімейне життя.
Але Юля була не з тих, хто опускала руки. Вона справно платила аліменти, торгувала на ринку, а вночі мила підлоги, часто ночувала в підсобці.
– А потім я почала орендувати невеличку кімнату, почала гроші збирати. Почала працювати на офіційній роботі та продовжувала шукати всілякі підробітки. Через 4 роки у мене була однокімнатна кредитна квартира.
– З дітьми часто сиділа моя свекруха, – каже Юля, – вона завжди повторювала дітям, що я їх кинула, відмовилась і все в тому роді. Мені дозволяли бачитися з дітьми, але в повні дні і строго за графіком. Згодом мені вдалося обміняти свою маленьку однокімнатну квартиру на двокімнатну. Звичайно, теж не обійшлося без кредиту, але він майже весь вже виплачений.
– А ти добре влаштувалася, – пролунав одного разу дзвінок від Ігоря, – живеш як справжня пані в двокімнатній квартирі, а я тут нашими дітьми ледве поміщаюся в своїй однокімнатній. Чому не забираєш дітей до себе?
Юля забрала дітей до себе. Вона не може відмовитись від них. Тепер батько виплачує аліменти. Вона молода, симпатична і впевнена, що в неї ще буде хороша сім’я і все налагодиться. Вона і далі так тяжко працює, але дітям набагато краще з нею ніж з батьком. І вона знає точно, їй повезло найбільше в її родині.