Перейти до вмісту

У мене вже довший час виникало бажання все припинити, але з сусідом ми були колись хорошими друзями й це мене стримувало

У нашому будинку живе чоловік який постійно позичає у когось гроші. Зазвичай, він не просить 200 гривень, 400, а відразу просить декілька тисяч. Живе собі спокійно, працює на віддаленій роботі та нічого його не хвилює. Сьогодні є гроші – добре, завтра немає — значить позичу.

Як тільки у нього з’являються зайві гроші, то відразу він спускає їх на різні «цінні для нього речі» – як він говорить. Борги він завжди повертає, але буває так, що не відразу цілу суму, а частинами, що відповідно затягує весь процес на декілька місяців.

Останнім часом взяв собі за звичку віддавати частинами – взяв у борг 2000 гривень, а повертає – то 200, то 500 гривень. Відразу у нас з’явилось непорозуміння з ним, адже я все чітко записував й за моїми підрахунками – він не додав 400 гривень, а я дуже чітко все перевіряв і записував.

 

Читайте також Скумбрія, запечена під овочевою шубою

 

Два місяці тому він попросив 5000 тисяч гривень, а через тиждень приніс 500 гривень віддати, а я цього разу вирішив, що зробимо по-іншому – взяв записник і при ньому записав його повернених 500 гривень та дату, і додав, щоб він особисто розписався поряд з сумою. Він звичайно не дуже був в захваті від моєї ідеї, але підписався.

 

Він повертав борг близько місяця. Одного разу 500 гривень повертає, а через тиждень 1500 тисячі, а потім знову несе 200 гривень і так у нас було деякий час. Йому навіть було до вподоби залишати підписи та дізнаватись суму боргу.

Ось сьогодні зранку він знову зустрів мене під під’їздом і попросив позичити 8000 тисячі гривень, бо йому дуже потрібні зараз ці кошти. Виявляється він замовив якусь необхідну йому річ по гарній ціні, але грошей йому не вистачає, а якщо не оплатить протягом двох днів, то посилку повернуть назад. «Позич грошей, друже!» — просив він мене.

 

У мене були ці гроші та мені не було шкода їх позичити, але від його нахабності я трохи був у ступорі. Я як уявив, що знову прийдеться місяцями бігати з тим записником до нього! Відповів йому : «Вибач, але я не зможу цього разу тобі позичити гроші, бо ми з дружиною вирішили також дещо купити й гроші зараз нам необхідні.»

Він звичайно не дуже зрадів почутому, але подякував та пішов. Але на наступний день він зустрів мою дружину, коли вона з магазину поверталась й попросив у неї грошей.

Моя дружина не з тих людей, що роздає будь-кому гроші, тому відразу сухо відповіла йому : « Зверніться у банк, тому що більше ніякі гроші ми з чоловіком не будемо вам позичати!»

Так склалось, що наша сім’я була для нашого сусіда постійною грошовою допомогою впродовж не одного року. Але зараз прийшов час змін!

У мене вже довший час виникало бажання все припинити, але з сусідом ми були колись хорошими друзями й це мене стримувало, але дружина, яка запам’ятала сусіда вічним позичальником – вирішила все це неподобство припинити! І завдяки її розмові з сусідом все стало на свої місця. Більше він до нас не звертався з проханням позичити гроші.