Перейти до вмісту

У цей день Марія ще раз зрозуміла, що зроблене добро завжди повертається.

Сьогоднішня служба у церкві здалась Марії особливою. Вона як зазвичай попрохала у Господа здоров’я для всіх своїх рідних і для себе. Так у піднесеному настрої вона пішла додому. Може просто день гарний, а може через те, що сьогодні у неї був 64 день народження.

Вони з чоловіком жили дуже скромно у невеликій квартирі. Виховали двох доньок, які згодом повиходили заміж, при чому, вдало повиходили. Не те щоб за дуже багатих чоловіків, але живуть у достатку. У обох доньок вже є дітки, і Марія дуже любила своїх онуків.

Більше для щастя нічого і не потрібно їм з чоловіком, живуть удвох у своїй старій квартирі, але єдине що їх турбує — це те, що грошей з пенсії ледве вистачає, щоб сплачувати комунальні послуги. А з цих грошей же хочеться хоть якісь гроші давати онукам. Доньки звісно намагались допомогти, але Марія завжди відмовлялась від такої допомоги.

Читайте також Притча про змію

Єдине, що трохи зіпсувало жінці настрій у цей день — це те, що її похресниця покликала на своє весілля, а їй же хотілось гарно привітати дівчину, все ж таки вона хрещена мати. Але у гаманці було зовсім порожньо. Ще й дата весілля стояла після Різдва. Марія звісно сподівалась, що вона щось вирішить з цим питанням, але ж звідки гроші візьмуться? Ще й на свята онукам потрібно придбати подарунки. А грошей ледве вистачає на їжу та на оплату квартири. Але Марія не сильно засмучувалась, бо завжди жила “з божою допомогою” от і зараз сподівалась на неї.

Раптом у Марії пролунав дзвінок телефону. На тому кінці дрота була її давнішня подруга, яка почала її поздоровляти і дуже наполягала на тому, що їм потрібно зустрітися. Жінка дуже засоромилась, тому що їй нічим було навіть пригостити подругу, на що подруга, Анна, пояснила, що у неї не буде часу навіть на те, щоб чаю випити. Вона просто хоче зустрітись.

Анна зайшла до кафе поряд з домом Марїї з великим букетом її улюблених квітів, привітала подругу, та віддала їй конверт, який сказала не розпаковувати допоки не дійде додому. Марія знала, що подруга живе у достатку, і поклала до конверту немалу суму грошей, і через це попрохала не відкривати його зараз. Але коли вдома Марія все ж таки відкрила цей конверт, вона була просто шокована, там було більше ніж три її пенсії.

І записка про те, що ніхто не забув яке добро вона зробила. Марія відразу ж зателефонувала подрузі, щоб запитати навіщо ж таку суму подарувала. Анна нагадала їй історію, яка сталася майже тридцять років тому. Коли дочка Анни виходила заміж, то жінка пообіцяла подарувати велику коробку цукерок, які були в дефіциті. І у неї не вийшло знайти їх. А Марія пригадала, що у неї вдома як раз лежить величезна коробка з цукерками, яку їй нещодавно вислали родичі з іншої країни. Марія без зайвої думки віддала ці цукерки Анні. Як же вона тоді здивувалась, що все це просто так, ні за що. А як же зраділа донька Анни, вона була просто шокована і щаслива від такого подарунку.

Саме нещодавно у сімейному колі вони пригадали цю історію, а коли донька Анни дізналась, що у Марії сьогодні день народження, відразу ж віддала матері велику суму грошей яку попрохала