Перейти до вмісту

Україна пропонує обміняти важкопоранених бійців, які перебувають на “Азовсталі”: наскільки це можливо, – розповіла Ірина Верещук

Половина захисників, які боронять територію заводу “Азовсталь” у Маріуполі мають тяжкі поранення.

Україна пропонує обміняти важкопоранених бійців, які перебувають на “Азовсталі”,  на полонених росіян за стандартними процедурами.

“Наразі тривають перемовини. РФ не погодилася на процедуру екстракшн. Вони пропонують лише капітуляцію. Як ви знаєте, наші хлопці не погоджують скласти зброю. На сьогодні є лише єдиний шлях – йти покроково. Спецоперація матиме декілька етапів. Перший етап – це евакуація важкопоранених”, – сказала Верещук.

Верещук про обмін важкопоранених військових та фільтрацію цивільних.

Читайте також: Історія з життя: Мені здається, якщо судилося, щоб людина була одружена, якщо вона терпляча і додає: “Нехай буде воля Твоя”,- сім’ї бути”

Що це таке процедура “екстракція” або “екстракшн”.

Екстракція — це тактична процедура або прийом, який полягає у швидкому вивезенні людей (як військових, так і цивільних) з ворожої території у безпечне місце. Зазвичай таку тактику застосовують у крайніх випадках, коли весь особовий склад може загинути. Екстракція буває двох видів: добровільна та примусова.

Примусова — люди, з будь-яких причин, проти того, аби їх вивозили з ворожої території. У такому випадку їх ніхто не запитує і вивозить насильно, щоб зберегти життя.

Добровільна — військові адекватно розуміють ситуацію і не проти того, аби їх забрали у безпечне місце;