Перейти до вмісту

Україна зробила пропозицію росії. Поранених «Азовсталі» обміняти на полонених РФ

Україна розробляє різні варіанти порятунку військових із «Азовсталі».

Жоден із них не є ідеальним. Але ми шукаємо не ідеальний варіант, а робочий, – повідомила віцепрем’єрка, міністерка реінтеграції Ірина Верещук.

За її словами, Україна запропонувала росіянам такий обмін:

Ми вивозимо наших важкопоранених хлопців з «Азовсталі» по гуманітарному коридору. Натомість віддаємо полонених росіян за стандартними правилами обміну військовополонених.

Чиновниця додала, що домовленості ще немає. Переговори тривають.

 

Тим часом російські окупаційні війська продовжують гатити по заводу «Азовсталь» з артилерії та авіації. Станом на вечір 11 травня в результаті ударів над заводом стоїть стовп чорного диму.

Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні 11 травня повідомив, що в Маріуполі основні зусилля ворога зосереджуються на блокуванні та спробах знищення наших підрозділів в районі заводу «Азовсталь». Противник продовжив завдавати артилерійських та авіаційних ударів.

Відомо, що на заводі «Азовсталь», перебуває понад тисяча українських військових. Заступник командира полку «Азов» Святослав Калина Паламар вважає, що для порятунку захисників Маріуполя потрібна підтримка «третьої сторони».

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що для організації порятунку захисників Маріуполя Україна застосовує всі можливі дипломатичні інструменти, але Росія поки не дає згоди на будь-який із багатьох запропонованих варіантів.

Петиція дружини командира полку «Азов» Катерини Прокопенко до генсека ООН Антоніу Гутерріша із закликом застосувати процедуру еxtraction для українських військових, які заблоковані на «Азовсталі» в Маріуполі, набрала понад 1,2 млн підписів.

11 травня Папа Римський Франциск зустрівся у Ватикані з дружинами бійців полку «Азов» Катериною Прокопенко та Юлією Федосюк.

Джерело Главком