Перейти до вмісту

Уміння любити і цінувати себе — найголовніше вміння в житті. Способи подбати про свою внутрішню дитину.

Якщо вашу внутрішню дитину теж убили в період дорослішання, її треба воскресити. Найголовніша таємниця всесвіту — внутрішні діти не вмирають. Вони ховаються за стінкою, яку ми самі в собі звели, тихо спостерігаючи за тим, що відбувається. Чекаючи, сподіваючись і вірячи, що майбутнє є. Так, ще один секрет: діти завжди знають, що майбутнє є, щасливе майбутнє. Саме тому дитина в нас повинна жити — поки вона жива, у нас є майбутнє.

Ми дорослішаємо, досягаємо, зростаємо у всіх розуміннях цього слова, але, як мені здається, для чистого рівного щастя — іншими словами, для внутрішньої гармонії — всередині кожного з нас має пустувати та сама шестирічна, смілива і впевнена в собі та своїх талантах, людина.

Пропоную поговорити про те, що і як нам потрібно робити, щоб наші внутрішні дівчатка і хлопчики жили в нас довго і щасливо — не боячись ані зовнішніх, ані (ці особливо небезпечні) внутрішніх загроз.

Розберіться, чого вам хотілось у дитинстві
Яким би не було дитинство — райдужним, складним або середнім, — дитячі травми все одно залишаються. Озирніться назад і спробуйте зрозуміти, чого вам хотілося б отримати більше. Уваги, безумовної любові, ігор із дорослими, захисту, почуття причетності, безпеки, ресурсів, підтримки, свободи, прийняття, заохочення? Ідеального дитинства не було ні у кого, а люди, з якими важко, — у всіх.

Діти люблять не тільки дізнаватися, а й пізнавати. Найкращий спосіб пізнання — подорожі. Ходіть світом, країною, містом, своєю вулицею, парками поруч, дворами навколо. Прогулянки — чудовий засіб для зміцнення здоров’я і розвитку уяви та відмінна можливість дати внутрішній дитині ресурс для фантазій. Тому що діти без фантазій стають нудними дорослими.

Переживайте емоції, що виникають
Виявлення дитячих ран не має стати сеансом звинувачення батьків або близьких. Але це все одно може викликати сильні емоції: гнів, образу, смуток, лють, порожнечу, розчарування, горе, тугу, жаль, страх, занепокоєння. Будьте ласкаві до себе. Аналізуйте дитячі переживання так довго, як це комфортно для вас і поки можете витримувати. Робіть перерви і шукайте тепла та підтримки у друзів, членів сім’ї, яким довіряєте, психолога, тренера тощо. Зі зворотного боку неприємних емоцій — спокій, розуміння і прийняття.

Визначте гальмівні моделі з дитинства, що досі працюють
Часом ми продовжуємо робити навіть те, що нам не подобається, тільки тому, що воно знайоме. Якщо у дитинстві у вас була травма покинутості, ви можете бути схильним вибирати стосунки (особисті та робочі), у яких вас із високою ймовірністю можуть кинути. Можливе також проеціювання страху покинутості на інших людей, які заслуговують шансу бути у вашому житті. Саме лише усвідомлення моделей поведінки, які тягнуться з дитинства у доросле життя, здатне на дива. Це може стати потужним поштовхом до зміни та створення більш здорових патернів поведінки. Якщо виявляєте щось подібне, пробачте себе і йдіть далі.

Читайте також:Притча про любов. Якщо є любов, тоді є, і удача, і багатство.

Дайте собі зараз те, чого хотіли у дитинстві
Одна з труднощів дитинства у тому, що занадто багато залежить від інших. Якщо у дитинстві та юності вам не вистачало грошей і стабільності, розставте пріоритети у їхній бік зараз. Якщо вас не помічали, приділяйте більше уваги своїм бажанням. Розвивайте і підтримуйте стосунки з людьми, для яких ви особливі й унікальні та які цінують спілкування з вами.

Діти люблять подарунки. Знаєте, що розрізняє дітей і дорослих? Вартість іграшок. Даруйте їх своєму внутрішньому дитятку, не треба вважати, що ви дорослий, а значить час себе обмежувати. Звичайно ж, я нормальна розумна людина і проти шопоголізму в його неконтрольованих проявах. Але коли моїй внутрішній дівчинці потрібне нове платтячко, ми з нею йдемо до магазину і купуємо його. І духи. І сумочку. І туфельки теж, якщо що.

Навчіться любити і цінувати себе — це найголовніше вміння в житті, і зрозуміла це я не з книг, а з власного досвіду. Любов до себе починається з любові до своєї внутрішньої дитини — її потрібно пестити, плекати, балувати і, звичайно ж, правильно виховувати.

Подбайте про якусь дитину
Якщо у вас було важке дитинство, немає нічого незвичайного у тому, що вам може бути тяжко спостерігати за дітьми або підлітками з ідеальним. Це може викликати тривогу і навіть ревнощі. Нагадуйте собі, що більше любові та уваги потрібні усім дітям. Ваш власний малюк, малюк родичів, друзів, знайомих, сусідів — подбайте про когось із них. Допоможіть дитині відчувати себе особливою, підтримайте, будьте добрим другом або ангелом. Це стане величезною радістю для вас обох.

Діти люблять мріяти. Доросле людство зациклилося на постановці та досягненні цілей. Мріяти сьогодні не в тренді, і ваш внутрішній малюк боїться сказати вам, що цілі та плани — це для дорослого, а дитині обов’язково потрібна мрія. Тим часом правильна життєва мета і план її здійснення народжуються тільки з мрії внутрішньої дитини. Як сказала одна моя знайома: «Якби я не мріяла все життя бути принцесою в замку, у мене ніколи б не було садиби в Конча-Заспі».