Перейти до вмісту

Усередині кожного з нас живе одна людина, або навіть декілька, яка дуже нервово і миттєво реагує на будь-який наш вчинок

Вона завжди має свою думку з приводу того, що відбувається, і не соромиться ділитися своїми думками.

Після монологу або діалогу з цією внутрішньою персоною зникає радість життя, ви занурюєтеся у зневіру і тугу. Називають цю особистість внутрішнім критиком. Саме він відповідальний за те, що ви не можете досягти успіху, хоча таланти сяють яскраво і помітні навколишнім, а зусилля докладаються у потрібному напрямку, інформує Ukr.Media.

Однак з внутрішнім критиком потрібно працювати, перемикаючи його енергію у мирне, творче русло. Але спочатку необхідно виявити, хто ж він. Адже існує 14 масок внутрішнього критика, які заважають жити усім нам.

Ледар

Після педанта часто з’являється ледар, що пропонує нічого не робити, а кинути усе і відпочити, заливаючи горе алкоголем або заїдаючи смачною їжею. Це абсолютно здорова (хоча й не найкорисніша) відповідь вашого організму на сувору критику і перевантаження. Ледар — прокрастинатор, який постійно відкладає свої справи на потім, тому що боїться провалитися або розуміє, що робить безглузді речі. Тут важливо помітити початок прокрастинації і відсунути ледаря подалі. Змусьте себе працювати, а потім втягнетеся. Розділіть обсяг одного завдання на кілька дрібних. Беріться за одне, доводьте до кінця, потім переходьте до наступного. Або перегляньте те, чим займаєтеся, і зробіть крок у напрямку до улюбленої справи

Нездара

Він завжди переживає через свою незручність, недалекість. Він хвилюється і тривожиться з приводу того, що зганьбиться у пристойному суспільстві, послизнувшись на рівному місці або видавши нестачу освіти. Тому він вважає, що виглядає розумнішим, коли мовчить. Курси риторики, вебінари фахівців вашої сфери діяльності, книги, інформація у мережі легко перемагають цю маску, було б бажання зростати. І обов’язково згадуйте мудрого Сократа, який не соромився зізнаватися у незнанні. Будь-яке питання вимагає збору інформації та аналізу, тому не бійтеся говорити: “Я вивчу проблему і дам відповідь протягом визначеного терміну”.

Педант

Він зосереджений на чіткості і ретельності, порядку і дисципліні. Він прагне до ідеального результату, часто відкидаючи зміст і сенс. Якщо ваш проект не відповідає його уявленню про прекрасну форму, нещадна критика буде неминучою. Але ця маска зникає, коли ви даєте собі право на помилку і право на її виправлення. Часто нас ставлять у досить жорсткі часові рамки, тому про форму часом доводиться забути. Завжди нагадуйте про це внутрішньому педанту. Для нього це вагомий аргумент, тому що рахувати години і хвилини він вміє чудово. І дозволяйте собі у вихідні та у відпустці носити те, що подобається, не дотримуючись правил стилістів.

 

Самозванець і параноїк

Самозванець часто ходить у парі з параноїком. Перший впевнений, що він не заслуговує ані на підвищення, ані на прибуток, ані на повагу. А другий вважає, що усі з вас сміються, ненавидять і недолюблюють. І найчастіше обидві ці думки не відповідають дійсності.

Зануртеся у своє минуле. Ви здивуєтеся, але і самозванець, і параноїк походять з вашого дитинства. Можливо, батьки або інші родичі порівнювали вас з іншими дітьми, знецінювали ваші перемоги і досягнення? Скажіть “Стоп!” цій несправедливості. Ви виросли й тепер самостійно будуєте своє життя. Частіше хваліть себе, прислухайтеся до експертів, які тверезо проаналізують результати роботи.

Святий

Він завжди буде картати вас за неправильну поведінку, за невміння пробачати, підставляти щоку, за інфантилізм і незрілість. Замисліться, звідки витоки всього цього неподобства? Можливо, просто мама хотіла поступливу, слухняну доньку і говорила про це? Тоді згадайте життєвий афоризм про гарних і поганих дівчаток. Перші потрапляють у рай, а другі, куди захочуть. Це не означає, що треба йти по головах, але й підлаштовуватися під чужі бажання необов’язково. Будьте собою, а не зручною людиною.

Невротик і ловець пліток

Ловець дуже близько до серця сприймає сказане, переживає, що подумають про нього люди. Тому він відловлює плітки і чутки про себе, натрапляючи на скандали і сварки. Якщо вчасно не придушити цю маску, вона швидко переросте у невротика, який почне хвилюватися про будь-яку дрібницю. Проведіть експеримент, попросіть друзів і колег відверто розповісти про ваші чесноти і недоліки. Повірте, люди частіше думають про вас краще, ніж ви про себе. А якщо так, то навіщо нервувати?

Жебрак

Він знає, що багатство — або вкрадене, або важко досягається. Часто воно заробляється саме незаконною працею. “За усе треба платити! І за славу, і за добробут. Або ти захворієш, або швидко втратиш нажите”, — нашіптує господареві ця маска. І тому ви боїтеся встати на більш високий щабель, животіючи у своїй бідненькій, але чистенькій зоні комфорту.

Але гроші — не зло, а засіб для розкриття здібностей, турботи про здоров’я, своє і рідних. Ставтеся до матеріальних благ, як до лопати. За допомогою неї можна викопати могилу, а можна — котлован для фундаменту майбутнього будинку, картоплю і навіть скарб.

 

Проєктувальник

Він не критикуватиме. Він просто махне рукою і побудує фантастичні плани на майбутнє, включивши у них мільйон бажань і нездійсненні мрії, тому що не здатен жити сьогоденням. У такої людини взагалі відсутнє почуття реальності. Ось завтра так! Ось через тиждень, місяць або рік (потрібне підкреслити) буде все! А поки сидимо спокійненько і не ворушимося. Тому такій масці корисно виходити із зони комфорту і позиції жертви. Хоча б одноразово не плануйте нічого на тривалий проміжок часу, а зробіть щось сьогодні! І нічого, якщо відчутного зсуву поки не буде, головне, що ви у такий спосіб навчитеся жити теперішнім.

Чорна діра

Це та сама безодня, яка починає пильно вдивлятися у вас. Вона гарантує впадання у гріх зневіри і відсутність творчості. Зазвичай, нічого не говорить, лише зрідка ниє й вабить, вабить, вабить… Відчай перемогти складно, тут доведеться вдатися до допомоги друзів. Колективний розум, участь у групових квестах, навіть настільні ігри — дієві способи розігнати смуток. Однак, якщо ви у цьому стані вже понад місяць, і жодні методи не допомагають з ним впоратися