Перейти до вмісту

Уявляєш, років десь чотири тому одружився на Тоні! Хто би подумав!.. Мені відразу забракло повітря.

Вечір зустрічі з випускниками цього року я чекала як ніколи.

Багато змінилося з того часу. Хтось із шкільних подружок встиг уже двічі вийти заміж, хтось розлучитися, хтось народити купу діточок. Я ще чекала свого принца. Мала хорошу роботу, гарний колектив, а от із коханням ніяк не складалося (короткотривалі знайомства не беру до уваги). Тому з нетерпінням чекала цієї зустрічі з давніми товаришами. Особливо хотіла побачити Олега. Колись я повелася, мов остання дурепа…

Ще на випускному відчула, що Олег до мене не байдужий. Ми ніяк не могли розпрощатися, довго цілувалися-обіймалися. Стали часто зустрічатися.

Згодом поїхала вчитися в інше місто. Олег часто телефонував, навіть неодноразово приїжджав. Але у мене з’явилися нові друзі, захоплення, тож усе рідше бачилися. Згодом перестала відповідати на його дзвінки.

На п’ятилітній ювілей закінчення школи знову зустрілися. Олег не відходив від мене цілий вечір. Наприкінці, проводячи додому, зізнався: до цього часу кохає. Запропонував одружитися. Я (от ідіотка!) ляпнула, що ще не час…

З того часу багато води спливло. Більше Олег не телефонував, і ми не бачилися. Але зрозуміла, що він єдиний, хто кохав мене по-справжньому. Тому й чекала зустрічі з випускниками. Може, він прийде, і ще не пізно все змінити?

Читайте також  Ти знаєш, я така дурна, що завжди тебе слухаю, Якщо думаєш, наче всі навколо такі, як ти, то глибоко помиляєшся. Не кожен шукає нових відчуттів і дзвонить тобі подібним. Мій Сашко тепер – бригадир на фірмі, я йому вірю, а тебе більше бачити не хочу…

Тож готувалася із самісінького ранку. Бігала в салон краси, зробила зачіску, манікюр, макіяж. Плаття купувала заздалегідь. Воно так гарно облягало фігуру, що була переконана: Олег не встоїть перед моїми чарами. Отож у повній бойовій готовності, з чудовим настроєм відправилася святкувати. Звичайно, аби довершити образ, прихопила і туфлі на шпильках.

У школі залишила свою дублянку в гардеробі, але так хвилювалася, що забулася перевзутися. Довелося це робити в кабінеті колишньої вчительки. Тут і залишила пакет із чобітьми. Потім побачила, що в сумочку (навіть не пам’ятаю як) запхнула свої шерстяні шкарпетки…

У залі вже всі зібралися. З нашого класу прийшло багато. Вітаючись з усіма і посміхаючись, шукала очима Олега. Його не було видно. Однокласниця Надя, незважаючи, що була заміжня та мала трьох діток, про всіх усе знала, тож розповіла і про Олега.

– Уявляєш, років десь чотири тому одружився на Тоні! Хто би подумав!..

Мені відразу забракло повітря.

– Ну пам’ятаєш, прийшла до нас у старших класах. Така тихенька і непомітна, – торохкотіла далі Надя. – Бач, і вона чогось не прийшла. Чула, що в них не все добре. Діток нема, та й Олег став заглядати в чарку. А такий хороший хлопець! Він, здається, в тебе був закоханий?

У відповідь просто знизала плечима…Колишні однокласники не давали сумувати. Раптом з’явився Олег. Але краще я його б не бачила – він був напідпитку. Помітивши мене, став чіплятися. Плів, що зламала йому життя. Зрештою, хлопці вивели його. Вечір було зіпсовано. А я ж мріяла про зовсім інше закінчення свята…

Коли в гардеробі одягалася, згадала про чоботи. Побігла в кабінет, але він був уже зачинений. Отакої! На таксі в мене явно не вистачало. Нічого не залишалося, як іти до зупинки маршрутки в туфлях на шпильках. Добре, що в сумочці залишилися шерстяні шкарпетки. Одягнула і їх.

На вулиці було майже порожньо, але слизько, та й снігу вистачало. А тут я –на шпильках і в шкарпетках… Дійшла до зупинки.

Всередині маршрутки майже нікого не було. Але помітила, що водій на мене дивно поглядає. Коли в салоні нікого не залишилося, він запитав, сміючись:

– Цікаво, а вам у туфлях зі шпильками по снігу – зручно?

Спересердя вигукнула:

– До вечірнього плаття чоботи не взуваю! Це справжній несмак!

– Ви мене переконали, – і знову посміхається. – Краще давайте я вас до самісінького будинку підвезу.

Звичайно, погодилася. Бо як уявила себе знову на шпильках – у снігу…

Отак я згубила чоботи, зате знайшла коханого. Тепер у мене – власний водій маршрутки, ще й чоловік за сумісництвом.