Перейти до вмісту

В автомобілі потіють вікна? Вирішуємо проблему

Невелике похолодання, як в машині з’явилися патьоки на вікнах, а вологість в салоні наблизилася до показників акваріума.  Як вирішити проблему своїми силами?

Побороти цю проблему, здавалося б, нескладно: просто поміняти скопом лобове скло та всі дверні ущільнювачі. Двадцять або близько того тисяч гривень і — ласкаво просимо в комфорт. Однак є спосіб і дешевше, правда, доведеться повозитися.

Щоб проблему вирішити, її потрібно, по-перше, зрозуміти, а по-друге, локалізувати. Почнемо з теорії: вітрове скло приклеюють на спеціальний клей, який навіть в заводському виконанні вічно не служить. Згодом, від постійних перепадів температур, він починає тріскатися, відкриваючи шлях воді.

Природно, кращий варіант — заміна. Але якщо фінанси, як у всієї країни, співають і танцюють, то допоможе шовний герметик: він чорного кольору, непомітний, і вельми міцно схоплює, не даючи проходу навіть повітрю. Що вже говорити про воду! Перед нанесенням, потрібно ретельно знежирити поверхню — хоч розчинником, хоч бензином, хоч спеціальним складом — а потім акуратно, надівши попередньо гумові рукавички — нанести “хімію”. Практика показує, що в такому вигляді скло послужить ще пару років.

Інша справа — дверні ущільнювачі. Зношуються вони швидко, а герметик тут не допоможе. Необхідно відновлювати: промивши “гумки” проточною водою з милом, потрібно обдати їх окропом, а після — пройтися феном, причому не будівельним, а звичайним, побутовим. Таким нехитрим чином можна реанімувати еластичність ущільнювачів. Після — обробити силіконовим мастилом.

Тут теж не обійшлося без хитрощів: зверніть увагу, що багато продуктів, що блищать кричущими етикетками на полицях магазинів, створені на водній основі. Нам такі, на жаль, не підійдуть. Вибравши потрібний препарат за складом, а не за ім’я виробника, щедро обробляємо їм все дверні ущільнювачі, причому пройтися слід двічі. Останній штрих — закриваємо двері і залишаємо автомобіль на ніч.

Читайте також:Модниці масово повертаються до природності

Загальна тривалість всієї вищеописаної процедури ніяк не більше двох-трьох годин, проте ефект буде помітний вже в перший день експлуатації машини. У салоні стане не тільки суші, але і тихіше. Чи складно це було? Ні, зовсім просто. Чи Дорого? На все піде менш ніж п’ятсот гривень. Тоді навіщо терпіти дискомфорт і чекати пошкодження дорогої електромережі автомобіля, коли проблему підвищеної вологості можна вирішити самотужки.