Перейти до вмісту

В бій пішли мобілізовані чоловіки з нещодавно окупованих міст.

У великих містах Луганщини, які росіяни захопили вже влітку, залишилося по 10-15% населення. Чоловіків, які не виїхали з регіону, наразі окупанти використовують у своїх загарбницьких цілях проти України, однак деякі ж з них ідуть добровільно.

Про це повідомив Сергій Гайдай, голова Луганської ОВА.

“На жаль, вони (населення, яке залишилося на Луганщині) не сприймали інформацію про мобілізацію чоловіків на раніше окупованій частині регіону, не вбачали загрози для себе. Були упевнені, що “руський мир” – це, перш за все, гідне життя. А зараз, не маючи дому, який зруйнував ворог, перетворюються у негідників, йдучи вбивати жителів сусідніх населених пунктів. Деякі – добровільно.

Інші знов не вірять чисельним попередженням, але бачать оголошення із неймовірно високою зарплатнею і чомусь впевнені в покращенні життя. А через декілька днів смиренно йдуть в окопи. Із повісткою. Саме цього вони “ждали и ждали” протягом декількох років?”, – зауважив Гайдай.

Читайте також Біля узбережжя Чорного моря можуть з’явитися міни

Він розповів, що зараз основний напрям окупантів після Лисичанська – Бахмут. Але шлях до цього міста пролягає через ту невелику територію Луганщини, яка ще тримає оборону.

Окупанти б’ють ракетами, застосовують авіацію, аби пробити оборону. Тільки за 17 липня населені пункти на межі Луганщини та Донеччини витримали п’ять авіаударів.

“До артилерії та систем залпового вогню вже всі, на жаль, звикли. Таких атак за 17 липня зафіксовано 13. Росіяни намагалися просунутися в напрямку Верхньокам’янки, однак зазнали втрат та відійшли. Відбито наступ ворога і поблизу Білогорівки – там теж ворог перераховує тих, хто встиг повернутися на позиції”, – підсумував голова ОВА.