Перейти до вмісту

В Мін’юсті пояснили, чому припинилися перемовини з РФ

На сьогодні між Україною та Росією не ведуться переговори щодо припинення війни. Оскільки єдина позиція Москви в тому, що вони хочуть підписати з Києвом документ, який дуже схожий на капітуляцію з українського боку.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр юстиції Денис Малюська.

“Перемовини з Росією – це там, де я член переговорної групи (про припинення війни – УНІАН), зараз не проводяться, крім дуже вузької групи і дуже вузької теми – це вивезення зерна”, – пояснює Малюська.

За його словами, переговорний процес можна розділити на три групи:

перемовини по зерну – короткострокові, вузькі лише щодо точкового питання;

Читайте також Чому Путін боїться розв’язати Третю світову війну

перемовини з Росією щодо потенційного припинення вогню чи миру – вони, як повідомив Малюська, заморожені на певний час і не відбуваються;
перемовини щодо гарантій безпеки – великі, з багатьма країнами активно ведуться.
Міністр зазначив, що бере участь у складі делегації цієї другої групи щодо припинення вогню.

“Так. Там, де ми поки що не ведемо дискусій виключно з огляду на те, що, напевно, зараз перспектив укладення такого договору немає. Насамперед – через позицію Росії”, – підкреслив Малюська.

За його словами, РФ постійно посилає сигнали про готовність знову відновити переговори, висуваючи свої ультиматуми.

“Це лунає в російських медіа постійно: що ми готові, це українці не хочуть перемовлятися. Насправді вони готові підписати договір на тих умовах, які їм подобаються і які вкрай схожі на якусь капітуляцію. Тому це не готовність до перемовин – це готовність нав’язати свої умови, щоб ми здалися. Десь така в них готовність”, – наголосив міністр.

Малюська підкреслив, що коли буде реальна готовність до реальних перемовин – безумовно, такі перемовини відновляться.

“Але це питання до керівників переговорних груп, з нашого боку – це Давид Арахамія. Він найбільш детально і компетентно може прокоментувати цю історію і наслідки. Я даю лише загальне враження і своє розуміння”, – підсумував міністр.

Як повідомляв УНІАН, за словами радника голови ОП, члена переговорної делегації Михайла Подоляка, ніяких підстав для відновлення переговорів з Російською Федерацією наразі немає.