Перейти до вмісту

Від чого псується пам’ять

Намагаєтеся дізнатися якомога більше інформації

У сучасному світі легко отримати майже будь-яку інформацію, і ми це активно робимо — читаємо новини під час кожної перерви, дивимося телевізор, книги — теж джерело інформації. Різноманіття способів не дає нормально сконцентруватися, а ще перевантажує мозок.

Читайте також Шоколадні мафіни

Не відключаєте рекламу на телефоні

Так, ми усі вміємо відрізняти рекламу від нормального контенту (або передач) і не надавати їй значення. І здається, переглядаємо її одним оком та неуважно. Але мозок так не вміє — він сприймає усю інформацію. Це, по-перше, створює ефект “помилкової пам’яті” — людина вірить у те, що вона реально засвоїла те, що було описане у рекламі. По-друге, через велику кількість інформації мозок втомлюється, а увага розсіюється.

Поставте на телефон і комп’ютер блокувальник реклами — це зовсім нескладно.

Часто працюєте у режимі багатозадачності

Здається, сьогодні по-іншому й не можна — потрібно встигнути все й одразу. Причому, у такий спосіб ми не лише працюємо — до речі, під час роботи багато людей можуть, наприклад, слухати аудіокниги, на тренуванні телефонувати комусь, поки крутять педалі велотренажера, під час обіду гортати стрічки соцмереж, щоб час не минув даремно. Проте це сильно перевантажує мозок, до того ж, сприяє зниженню продуктивності, оскільки ми розсіюємо увагу на усе й одразу.

 

Часто забагато тривожитеся

І взагалі занадто емоційно реагуєте на будь-яку дрібницю. Треба зайнятися цим. Хоча б для нормальної роботи мозку. Коли він зайнятий занепокоєнням, йому складно зосередитися на чомусь іншому. До того ж, переживання вимагають дуже великих ресурсних витрат. Тож вчимося розслаблятися.

Ведете малорухливий спосіб життя

Здавалося б, до чого тут мозок? Адже спорт — це про фігуру, ну ще — про здоров’я. Справа ось у чому: низька рухливість уповільнює кровопостачання, а це означає, що до мозку надходить менше кисню, що погіршує його продуктивність.

Погано харчуєтеся

А точніше, не їжте продукти з речовинами, які необхідні мозку. Наприклад, холін, який покращує пам’ять. Знайти його дуже легко — у яйцях. Омега-3 кислоти теж дуже потрібні для роботи мозку. На них багаті жирна риба, оливкова олія, горіхи. Усе це є смачним і корисним, тож варто включити дані продукти у раціон.

Палите

Шкідливі звички взагалі негативно впливають на пам’ять, але паління — одна з найнебезпечніших. Дослідження показали, що 60 % курців швидко забувають навіть те, що бачили нещодавно. Однак є гарна новина — за відмови від паління пам’ять легко відновлюється.

Не висипаєтеся

Останнім часом про правильний, якісний сон говорять скрізь, тому що це дійсно дуже важливо для організму. Він відповідає за його правильне функціонування вдень. Вночі організм відновлюється (якщо ви спите покладені 7-8 годин), накопичує сили, енергію, мозок встигає відпочивати, відновлюючи пам’ять, у результаті чого вранці ви сприймаєте усе адекватно і ясним розумом.