Перейти до вмісту

Вінстон Черчілль якось сказав: «Те, що ти зробив, до тебе ж і повернеться».

Хлопчик намагався врятуватися зі страшної маси болотної трясовини, але кожен його рух прирікав його . Хлопець кричав від відчаю і страху. Фермер швидко зрубав товсту гілку, обережно наблизився і простягнув рятівну палицю потопаючому. Хлопчик виліз на безпечне місце. Дитина тремтіла, вона довго не могла вгамувати сльози, але головне – вона була врятована!

– Підемо до мене додому, – запропонував йому фермер. – Тобі треба заспокоїтися, висохнути і зігрітися.

– Ні-ні, – хлопчик похитав головою, – мене тато чекає. Він дуже хвилюється, напевно.

З вдячністю подивившись в очі своєму рятівникові, хлопчик втік…

Читайте також Історія про те як близькі нам люди впливають на наше здоров’я

Вранці фермер побачив, що до його будинку під’їхала багата карета, запряжена розкішними породистими кіньми. З карети вийшов ошатно одягнений джентльмен і запитав:

– Це ви вчора врятували життя моєму синові?

– Так, я, – відповів фермер.

– Скільки я вам винен?

– Не ображайте мене, пане. Ви мені нічого не винні, тому що я вчинив так, як повинна була вчинити нормальна людина.

– Ні, я не можу залишити це просто так, тому що мій син мені дуже дорогий. Назвіть будь-яку суму, – наполягав відвідувач.

– Я більше нічого не хочу говорити на цю тему. До побачення. – Фермер повернувся, щоб піти. І тут на ганок вискочив його син.

– Це ваш син? – запитав багатий гість.

– Так, – з гордістю відповів фермер, погладжуючи хлопчика по голівці.

– Давайте зробимо так. Я візьму вашого сина з собою в Лондон і оплачу його освіту. Якщо він так само шляхетний, як і його батько, то ні ви, ні я не будемо шкодувати про це рішення.

Минуло кілька років. Син фермера закінчив школу, потім – медичний університет і незабаром його ім’я стало всесвітньо відомим, як ім’я людини, яка відкрила пеніцилін. Його звали Олександр Флеммінг.

В одну з багатих лондонських клінік привезли з важкою формою запалення легень сина того самого джентльмена. Як ви думаєте, що врятувало його життя на цей раз? – Згідно з легендою, це був пеніцилін, відкритий Олександром Флеммінгом.

Ім’я багатого джентльмена, який дав освіту Флеммінгу, було Рендольф Черчілль. А його сина звали Вінстон Черчілль, який згодом став прем’єр-міністром Англії.

Вінстон Черчілль якось сказав: «Те, що ти зробив, до тебе ж і повернеться».