Перейти до вмісту

Вітамінна їжа на початку літа.

Дієтологи назвали ряд корисних продуктів харчування, які варто включити в раціон на початку літа.

Рання груша
Скоростиглі сорти груш вже в червні дають перші плоди. Соковиті і низькокалорійні груші чудово підійдуть для десерту. Груша добре зберігає свої властивості при запіканні, що дозволяє використовувати її в різних рецептах і теплих салатах. Цей фрукт корисний при   захворюваннях печінки і для профілактики хвороб серця і судин. Зелені груші містять лютеїн і зеаксантин, які корисні для зору.

Імбир
Ранній імбир вже можна знайти в продажу або зібрати перший домашній урожай. Користь імбиру важко переоцінити. Ще з давніх-давен цей продукт відомий як тонізуючий, жарознижуючий і очищуючий засіб. У жарку пору року важливо поповнювати запас води, а з додаванням меленого імбиру вода стане ще кориснішою. Також продукт корисний при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, та для жінок в період місячних .

Мангольд
Мангольд – це підвид буряка, який дозріває до початку літа. На відміну від споріднених рослин, в мангольді їстівною частиною є листя. У першій половині літа ними можна замінити капусту. Листя мангольда тушкують, смажать, додають в супи і яєчню, готують з них борщ і салати. Овоч корисний високим вмістом вітамінів К і Е, а також натрію, магнію, заліза, рибофлавіну, фолієвої кислоти.

Редис
Цей хрусткий і злегка гострий коренеплід – один з найпопулярніших овочів літа. Перший урожай редиски збирають вже на початку червня. У редисці багато вітамінів С і В, калію. Вона позитивно впливає на здоров’я судин, покращує травлення, знижує відчуття голоду.

Читайте також: Тренд сезону має зелений колір.
Щавель
На початку літа збирають перші листи щавлю. Цей продукт – справжнє джерело корисних мікроелементів і вітамінів. Щавель є багатим джерелом калію, також в ньому міститься кальцій, магній, натрій, фосфор, залізо, йод, фтор, марганець, цинк, мідь. Вживання щавлю покращує травлення і благотворно впливає на роботу печінки. Він використовується при головному болю, висипу, кашлі. Ця зелень є хорошим кровоочисним, болезаспокійливим, кровоспинним засобом.

Червона смородина
Ранні сорти смородини вже в червні радують господарів кисло-солодкими ягодами. Користь червоної смородини неоціненна: вона містить дубильні речовини, вітаміни С і Р, мінеральні солі, залізо. Ягода діє як жовчогінний, жарознижуючий і протизапальний засіб, корисна для судин, пробуджує апетит.