Перейти до вмісту

Вітаміни та їх вплив на жіноче здоров’я

Що таке “жіночі вітаміни”

Особливості фізіології чоловіків і жінок обумовлюють певні відмінності в потребах тих чи інших речовин. Жіноча гормональна система, будова тіла і спосіб життя кардинально відрізняються від чоловічої. Наприклад, у жінок більш тендітна кісткова тканина, а стан шкіри і вага сильніше залежить від гормонального циклу. Тому доречно говорити про те, що існують так звані жіночі вітаміни.

Найбільш важливі вітаміни для жіночого здоров’я

Вітамін А

Зовсім не дивно побачити цю жиророзчинну речовину у цьому списку. Якщо ти дбаєш про здоров’я і красу шкіри, волосся і нігтів, ти, мабуть, вже знаєш про те, наскільки цей вітамін дуже важливий для жінок. Це потужний антиоксидант, який можна вживати як з їжею і добавками, так і використовувати в косметиці. Другий варіант, до речі, допоможе зберегти шкіру молодою на більш тривалий термін. Правда, важливо використовувати засоби з похідним вітаміну А – ретинолом.

Що стосується їжі з вітаміном А, то вона допомагає зміцнювати імунітет, підтримувати рівень енергії в нормі, а також покращувати зір. Продукти, багаті вітаміном А: риба, молоко, солодка картопля, яєчний жовток, морква, гарбуз, печінка, курага, риб’ячий жир (жир з печінки тріски), кавун, апельсин і диня.

Вітаміни групи В

Найважливішими вітамінами з цієї групи для дівчат є В6, В9 та В12. Фолієва кислота (вітамін В9) неймовірно важливий для жіночого здоров’я. Фолієва кислота міститься в злаках, рибі, всіх видах м’яса і яєчних жовтках.

Вітамін В6 необхідний для регулювання кількості гормонів в організмі. Він зміцнює імунітет, покращує роботу мозку, сприяє нормальному метаболізму. В6 можна знайти в бананах, авокадо, а також злаках, м’ясі та хлібі.

В12 бере участь в обміні речовин, синтезі білка, поділі клітин. Крім того, він допомагає підтримувати здоров’я нервової системи. Якщо тебе долає стрес, додай цей вітамін в свій раціон. Він міститься в яйцях, морепродуктах, яловичій та свинячій печінці, молочних продуктах.

Вітамін Е

Цю речовину називають вітаміном молодості, так як вона є природним антиоксидантом. Вітамін Е дуже важливий для жіночого здоров’я в цілому, а для краси – особливо. Вітамін Е уповільнює процеси старіння, сприяє відновленню шкіри і тканин, прискорює ріст волосся, нігтів. Робить їх більш здоровими і міцними. Якщо хочеш залишатися молодою і красивою як можна довше, їж більше горіхів, гречки, гороху, квасолі, включи у свій раціон рослинні олії.

Вітамін С

Ще один важливий антиоксидант, який стоїть на сторожі нашої молодості. Якщо ти будеш вживати його з їжею, він допоможе зміцнити імунітет, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, стан шкіри, волосся, нігтів і зубів. До речі, надмірне випадання волосся, сухість і лущення шкіри говорить про дефіцит цього вітаміну. Серед продуктів з високим вмістом вітаміну С звично можна зустріти цитрусові, ківі, ягоди, а також брокколі, чай з гібіскуса (каркаде).

Також корисно використовувати косметичні засоби з вітаміном С. Вони допомагають захистити шкіру від шкідливої дії вільних радикалів. Крім того, він володіє освітлюючими властивостями, тому для дівчат з пігментацією такі продукти догляду за шкірою – must have.

Вітамін D

Незважаючи на те, що ця група речовин, вірніше, гормонів, синтезується нашим організмом, вживання їжі та напоїв, збагаченими ними не зашкодить. Сонячний вітамін зміцнює кісткову тканину, допомагаючи краще засвоюватися кальцію, запобігає виникненню остеопорозу, ревматизму, артритів.