Перейти до вмісту

Володимир Зеленський про заяви щодо хімічної зброї: в заблокованій окупантами території немає можливості провести повний аналіз того, яка саме речовина була застосована

13 квітня Володимир Зеленський у своєму звернення прокоментував заяви про застосування отруйної речовини в Мaріуполі. Президент вказав на те, що в заблокованій окупантами території немає можливості провести повний аналіз того, яка саме речовина була застосована.

«Враховуючи неодноразові погрози російських пропагандистів щодо застосування хімічної зброї проти захисників Мaріуполя, і враховуючи вже неодноразове застосування російською армією, наприклад, фосфорних боєприпасів в Україні, світ має реагувати вже зараз. Реагувати превентивно. Бо після застосування зброї масового ураження будь-яке реагування вслід нічого не змінить. І буде виглядати лише як приниження для демократичного світу», – застеріг Зеленський.

Читайте також: Тривають переговори про обмін 169 нацгвардійців, які потрапили в полон на Чорнобильській атомній електростанції

Ганна Маляр сказала, що українська влада зараз перевіряє інформацію про можливе застосування хімічної зброї російськими військами в Мaріуполі. Вона припустила, що були застосовані фосфорні боєприпаси.