Перейти до вмісту

Вплив кави на людські органи та організм в цілому

Ефект, який кава здійснює на організм людини, залежить від кавових зерен.

Вчені проводять багато різних досліджень і постійно пишуть про користь або шкоду кави . У дослідників різна думка про те, скільки кави не нашкодить людині. “Вживання до трьох чашок кави на день може бути навіть корисним для здоров’я”, – вважають дієтологи.

Талія: кава допоможе втрачати вагу,вона майже некалорійна і зменшує апетит. А зелена кава, виготовлена з необсмажених кавових зерен, допоможе втратити вагу за рахунок зменшення кількості цукру, яка буде поглинатися з кишківнику.

 

Серце: помірне вживання кави зможе запобігти серцевим нападам. Однак щодо тих людей, які страждають серцевою недостатністю, лікарі радять відмовитися від кави. Калій у каві може викликати небезпечні зміни в серцевому ритмі.

 

Кишечник: з одного боку, кофеїн стимулює скорочення м’язів кишечнику, що виштовхує відходи швидше, а з іншого – не всі корисні речовини з цієї ж причини встигають засвоїтися. Кофеїн також перешкоджає засвоєнню заліза. Кофеїн може призвести до зневоднення. Лікарі радять не пити каву на голодний шлунок, оскільки кава стимулює виробітку шлункового соку.

 

Кістки: багато кави може збільшити ризик ламкості кісток. Кофеїн робить клітини, які беруть участь у формуванні кісток, менш ефективними і навіть може вбити ці клітини.

Читайте також: Які речі не варто зберігати вдома?

Зуби: стоматолог зазначає, що кава фарбує наші зуби поверхнево, тільки біоплівку – тонкий шар бактерій, які покривають наші зуби та ясна, і не проникає в саму емаль. У каві міститься речовина, яка перешкоджає розвитку певних зубних бактерій.

 

Мозок:  кофеїн та антиоксиданти зменшують запалення в мозку, можуть сповільнити погіршення клітин, пов’язаних з пам’яттю.

 

Нирки: кава є сечогінною, що не несе негативних наслідків, однак, часте вживання може спричинити захворювання нирок. Кофеїн може розражати сечовий міхур.

 

Шкіра: попри те, що кава спричинює зневоднення організму, вона не впливає на пересихання шкіри. До того ж, дослідники виявили, що вживання кави зменшує вірогідність злоякісної меланоми.

 

М’язи: одна чашка кави допоможе спортсменам займатися на третину довше їхнього звичного часу. Кофеїн допомагає спалювати жир для отримування енергії під час тренувань.

 

 

 

Кофеїн пригнічує мелатонін – це гормон, який допомагає нам розслабитися і підготуватися до сну. Проте кофеїн швидко викликає звичку і  використовувати каву регулярно як засіб для того, щоб підбадьоритися, не вийде: організм не буде вже реагувати на кофеїн таким чином.