Перейти до вмісту

Я не можу більше жити зі своєю свекрухою. Вона зводить мене з розуму. Не могли б ви мені допомогти? Я добре заплачу. Я отрую свекруху і позбудуся усіх бід.

У стародавньому Китаї, дівчина, яка виходила заміж, жила у домі свого чоловіка і слугувала йому і його матері.

Так сталося, що одна дівчина після весілля була не в змозі виносити постійні докори своєї свекрухи. Вона вирішила позбавитися від неї.

Дівчина пішла до торговця травами, який був другом її батька. Вона сказала йому:

— Я не можу більше жити зі своєю свекрухою. Вона зводить мене з розуму. Не могли б ви мені допомогти? Я добре заплачу.

— Що я можу для тебе зробити? — Запитав травник.

— Я хочу, щоб ви продали для мене отруту. Я отрую свекруху і позбудуся усіх бід — відповідала вона.

Після довгих роздумів, травник сказав:

Читайте також:Жінка увійшла у своє село гордо і з усмішкою на вустах. Місцеві пліткарі оніміли від подиву, вони не могли зрозуміти, звідки в цій жінці скільки впевненості в собі.

— Добре, я допоможу тобі. Але ти повинна розуміти дві речі. По-перше, ти не можеш отруїти свекруха відразу, тому що люди здогадаються про те, що сталося. Я дам тобі трави, які будуть поступово вбивати її, і нікому не прийде в голову думка, що її отруїли. По-друге, щоб остаточно уникнути будь-яких підозр, ти повинна приборкати свій гнів, навчитися поважати, любити, слухати і бути терплячою. Тоді ніхто не буде підозрювати тебе, коли вона помре.

Дівчина погодилася на все, взяла трави і стала додавати їх в їжу свекрухи. Крім того, вона навчилася контролювати себе, прислухатися до свекрухи і поважати її. Коли та побачила, як змінилася до неї ставлення невістки, вона всім серцем полюбила дівчину. Вона розповідала всім, що її невістка найкраща, така, про яку можна тільки мріяти. Через півроку, стосунки між ними стали близькими, як між кровними матір’ю і донькою.

І ось одного разу дівчина прийшла до травнику і почала благати:

— Заради Бога, будь ласка, врятуйте мою свекруху від отрути, яку я їй давала. Я не хочу вбивати її. Вона стала найчудовішою свекрухою, і я люблю її.

Травник усміхнувся і відповів:

— Не хвилюйся, я не давав тобі ніякої отрути. Те, що я тобі дав, це просто спеції. Отрута була тільки в твоїй голові, і ти сама позбавилася від неї.