Перейти до вмісту

Як харчування впливає на рівень тестостерону у чоловіків

У авторитетному науковому журналі The Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology опубліковані результати дослідження вчених, які показали, що дієта з низьким рівнем жирів скорочує кількість тестостерону у чоловіків. У середньому, вона падає на 10-15%. А від оптимального рівня тестостерону залежать багато аспектів чоловічого здоров’я. А низький рівень цього гормону пов’язаний з підвищеною небезпекою розвитку серцево-судинних хвороб, діабету і старечого недоумства. Зрештою, тестостерон впливає на досягнення спортивних результатів, психічне і сексуальне здоров’я чоловіків.

Однак з 1970-х років середній рівень тестостерону у чоловіків на планеті знижується, а частота випадків гіпогонадизму (низький рівень тестостерону) зростає. Цілком можливо, однією з причин цього є дієта з низьким рівнем жирів. Такі подані результати метааналізу: 6 великих досліджень, учасники яких перебували спочатку на дієті з високим вмістом жирів, а потім навпаки.

Читайте також: День першої весняної квітки.

У першому випадку 40 % раціону становили жирні продукти, а у другому — їх кількість не перевищувала 20 %. Виявилося, що саме у другому випадку зниження рівня тестостерону становить 10-15 %. Найгірше на чоловіках відбивалися вегетаріанські дієти, у цьому випадку падіння рівня тестостерону досягало цілих 26 %. Ото ж чоловікам варто вживати більше білкової їжі з оптимальним вмістом жирів.