Перейти до вмісту

Як навчити дитину любити читати книгу.

Починайте читати книги дитині змалечку. Спочатку казочки, коротенькі історії. Обов’язково кольорові та яскраві! Дайте можливість дитині запам’ятовувати найяскравіше – для неї це саме зараз дуже важливо.

Постійно робіть аналіз книжок, які читаєте спільно з малюками. Щоб зацікавити ще більше, запропонуйте дитині намалювати свою асоціацію з книгою.

Читайте також: З тих пір минуло три роки. Ми вже закінчуємо інститут і плануємо одружитись.

Розпитуйте, які враження на дитину справляє книга, що їй сподобалось, що ні. Разом обирайте книги для спільного читання. Дайте можливість малюку змалечку обирати книги для себе за різними критеріями.

Покажіть «інший бік» книги. Наприклад, цікавинки про життя автора, вигадані історії про головного героя, за бажанням напишіть власне продовження.

Починайте розбирати книгу на цитати, підбирати разом яскраві картинки до них.

Відвідайте разом музей або садибу письменника. Перед цією подією розкажіть дитині якомога більше про життя цього автора, покажіть його/її фотографії чи портрети.

Запросіть свою малечу взяти участь в майстерці за книгою. Таке бачення книги викликає в дитині не тільки прагнення читати, а й творчі здібності, комунікативні навички.

Пропонуйте якнайчастіше відвідувати бібліотеки. Там безліч літератури, спілкування, атракцій та затишку. Поведіть дітей на екскурсію у велику бібліотеку вашого міста. Наприклад, в бібліотеки на вулиці Драгоманова чи на вулиці Стефаника у Львові.

Відвідуйте з дітьми літературні форуми, акції, зустрічі з письменниками. Покажіть та познайомте їх з сучасними митцями, яких часто можна зустріти в наших вишах та в книгарнях, бібліотеках.

Введіть в практику читання 5 речень щовечора. З часом, можливо, і їй захочеться дочитати книгу до кінця.

Готуючи солодощі для малих ласунів, поцукруйте їхню уявою – скажіть, що такі ж солодощі куштував улюблений письменник вашої сім’ї!

Вдягніться у яскравий костюм, станьте Попелюшкою чи Лицарем для власних діток – чарівна атракція гарантована!

Розказуйте та фантазуйте, ким стане ваша дитина в майбутньому, якщо буде читати.

Купіть найприємнішу та найяскравішу книгу малюку у подарунок, навіть найменшу, її він запам’ятає на все життя!