Перейти до вмісту

Як посадити лохину, щоб отримати щедрий урожай.

Лохини добре освоїлася в кліматичних умовах України і радує садівників стабільно хорошими врожаями смачних великих ягід. Правда, з одним застереженням: якщо для саджанців підібрали сонячне місце, укрите від холодних північних вітрів і правильний ґрунт. Глинистий ґрунт, запевняють фахівці, абсолютно не підходить для вирощування лохини.

Як посадити лохину, щоб був хороший урожай

Якщо ми використовуємо такий тип ґрунту (глинистий), відповідно, викопуємо посадочне місце близько 50 на 50 см, глибиною до 35 см і цю посадкову лунку набиваємо саме верховим торфом. Торф, який має кислу реакцію середовища. Його кислотність може становити від 3,5 до 5 максимум.

Якщо у вас легкий за механічним складом ґрунт: піщаний, супіщаний — можна вирощувати на них, але необхідно додавати цю органічну складову, тому що на одному мінеральному субстраті лохина виростати не буде. У будь-якому випадку в меншій кількості використовуємо верховий торф, перемішуємо і висаджуємо.

Правильно підготовлена посадкова яма допоможе саджанцю швидше зміцніти і почати плодоношення. При цьому не забуваємо надалі про важливий агротехнічний прийом вирощування лохини — підкислення ґрунту.

Читайте також: Помітна схожість чоловіка і жінки у довготривалих стосунках.

Кислотність необхідно підтримувати з використанням колоїдної сірки. В інтернеті можна зустріти, що можна розводити і оцет, і електроліт. Хтось радить і варення, яке перебродило, використовувати для цього. Але це не ті препарати, які безболісні для росту і розвитку лохини. Є невеликі пакетики по 200 г колоїдної сірки, відповідно, до 20-30 г на кущик, навколо кущика посипається цієї сіркою. Але саме важливий контакт з ґрунтом, тому що сірка в воді не розчиняється і сірка використовується як фунгіцид.

Однак, використовуючи підкислюючі препарати, важливо пам’ятати і про міру. Буде ідеально з’ясувати кислотність ґрунту в посадках лохини, щоб виробити схему внесення сірки.

Якщо ґрунт недостатньо закислений, одноразове внесення навесні 20-30 г на кущик буде більше, ніж достатньо. Якщо ближче до нейтрального середовища, необхідно проводити цю операцію і навесні, і восени.По суті, це всі головні секрети вирощування лохини.