Як потрібно митися: поради фахівців.

Щоденне старанне миття всього тіла милом насправді корисно: але чи так усе однозначно. Тай гігієнічна агітація в період пандемії набрала обертів. Всі ці заходи важливі і ми їх гаряче підтримуємо, а іноді навіть дотримуємося. Але є побічний ефект. Деякі громадяни, перебуваючи під глибоким враженням від вищезазначених рекомендацій, проводять у ванній по дві години на день за тотальними водними процедурами з милом і мочалкою. Зазвичай це ті ж особи, які зловживають мийними засобами для тіла і без всяких пандемій. Так ось, виявляється, надмірно часте миття всього тіла милом небезпечне.

Фахівці кафедри дерматовенерології  університету  міста Торонто  стверджують, що щоденне миття милом з голови до п’ят може привести до неприємних шкірних захворювань — екземи, псоріазу і шкірних алергій. На шкірі, як і в кишечнику, в роті, в носі, в бронхах і легенях, живуть сотні мільярдів мікроорганізмів. Всі разом корисні і шкідливі бактерії називаються мікробіотою людини. Щоденне старанне миття з милом порушує баланс цієї самої мікробіоти — знищує шкірний шар корисних бактерій і знижує імунітет до вірусів.

Але миття з милом — це ще пів біди. Дослідники кажуть, що довге використання продуктів, що містять консерванти з антимікробними властивостями, може нашкодити не менше. В основному це відноситься до парабенів, які продовжують термін придатності дезодорантів, зубної пасти та інших шампунів. Виявилося, що ці парабени вбивають корисні мікроорганізми, залишаючи тебе самотнім і незахищеним перед реально небезпечними бактеріями.

Читайте також:Способи розкислення ґрунту.

За словами канадських експертів, насправді тільки три частини тіла потрібно мити милом кожен день : пахви, пах і ноги. Ці три області більше схильні до зростання грибків і уразливі для інфекцій. Дерматолог радить мити все тіло милом не частіше двох разів на тиждень. В інші дні досить обполіскувати теплою водою.