Як правильно ставити ціль? І для чого вона потрібна? Як досягнути успіху?

Без розумної постановки цілі вкрай важко досягти успіху, в якій би сфері ви не намагалися це зробити. Це все одно що йти з закритими очима, та ще й без особливого бажання, а також розуміння того, навіщо ти взагалі йдеш. Ціль слугує таким собі маяком, орієнтиром для людини, та не дає звернути з вірного шляху. Однак, важливо не плутати це поняття з такими термінами як «завдання», «мрія» або «бажання».

Правильна постановка цілей — це вже пів справи, але ще далеко не все. Те, як ви підходите до викликів і дискомфорту, — це те, що робить вас сильніше або ламає.  Для того, щоб не робити помилок, які можуть стати перешкодою на вашому життєвому шляху, радимо вам ознаомитись із помилками, яких часто допускаються люди в складанні своїх цілей.

1. Сумніви у своїх силах
Це найпоширеніша помилка. Люди пишуть цілі, але самі ж мало вірять в їх досяжність. Брак віри у свої здібності вб’є ваші плани ще до того, як ви почнете. Досягнення цілей вимагає терпіння, наполегливості та гнучкості. Часто тимчасова поразка — це не програш, а урок, який варто засвоїти і йти далі.

Ви повинні чітко розуміти, до якого об’єкту або стану прагнете. В такому випадку буде неважко записати її на папері, а також розбити реалізацію на етапи і завдання. Наприклад, якщо ви хочете пов’язати своє майбутнє з аграрним бізнесом, то вам необхідно буде отримати відповідну освіту. Для цього потрібно зібрати всю необхідну інформацію, обрати навчальний заклад, подати документи і т. д.

2. Постановка цілей перед Новим роком
Новий рік — це символічна відправна точка, тому часто ми ставимо цілі 31 грудня. Щорічний метод постановки цілей — це початково помилковий підхід, який призводить до відмови від новорічної резолюції в 90% випадків вже до кінця січня. Замість того, щоб ставити цілі тільки на початку нового року, спробуйте оновлювати список щомісяця, оцінюючи успіхи, аналізуючи невдачі, пристосовуючись до нових життєвих реалій. Часто ми забуваємо про ті цілі, які поставили собі на передодні Нового року і коли пройде цей рік, ви мабуть і не згадаєте, що саме ви хотіли виконати саме цього року і почнете вигадувати нові завдання з якими ймовірно знову ж таки не справитесь.Тому, пропонуємо вам краще менші цілі, але частіші. Таким чином, ви набагато швидше  побачите результат.

3. Помилкове відчуття безпеки
Ще один цікавий момент у постановці цілей. Коли ми пишемо новорічну резолюцію, ми знаємо, що попереду ще цілий рік, щоб виконати все намічене. Тому ми часто витрачаємо даремно більшу частину часу, а потім відчайдушно намагаємося надолужити згаяне, коли наближається кінець року. Саме тому краще розподіляти цілі помісячно і постійно тримати в голові, а ще — не боятися змінити свою мету з огляду на обставини життя.

За цей критерій відповідає планування. Після того, як ви розіб’єте шлях до мети на певні етапи, кроки, то по ходу їх проходження буде видно і загальний прогрес.

Час. Без дедлайнів важко як досягати масштабних цілей, так і виконувати найближчі завдання. Відсутність чітких термінів породжує впевненість в тому, що часу ще вдосталь, і до роботи можна приступити пізніше.

Читайте також:Чому варто читати кожного дня! Формула для покращення рівня особистості.

4. Одночасна постановка цілей
Полотно з цілей може призвести до прокрастинації, а ось поділ довгострокових цілей на завдання, які можна досягти за чотири тижні, — дуже добрий початок. Мріяти глобально — це правильно, але до постановки цілей варто підходити реалістично, адже чим далі вони від ваших можливостей, тим вірнішим є шлях до провалу. Другий момент — це енергія. Пишіть тільки ті цілі, які вас запалюють всередині, інакше нічого не вийде.

Реальна та ціль, яку ви можете без проблем усвідомити. Якщо ж вам важко її навіть уявити. Чоловік, який бачив космос тільки по ТБ, раптом зацікавився цією сферою діяльності і вирішив в майбутньому стати космонавтом. Які його шанси досягти успіху в цьому? Скажімо так – невеликі. Але от якщо він є професійно підготовленим льотчиком, і з дитинства мріяв про космос, то реалізувати цю мету буде нехай і дуже важко, але все ж реально. Висновок простий — оцінюйте свої можливості і ресурси при постановці довгострокових завдань.

5. Нереалістичні очікування
Під час написання цілей ви вже уявляєте собі, як круто зміниться ваше життя, але чомусь завжди здається, що на це піде пара тижнів, максимум місяць. Найбільше людей збиває з пантелику те, що зміни не відбуваються миттєво. Успіх досягається довго і починається з малого. Як тільки ви виконаєте більш дрібні задачі, досягти великих цілей стане значно простіше.

6. Немає місця для компромісів
Ще однією перешкодою на шляху до успіху в постановці цілей є те, що більшість людей відмовляється від компромісів. Це рецепт поразки. Дослідження показують, що для того, щоб позбутися звички, потрібно приблизно 10 тижнів або два з половиною місяці. Вони також показують, що людині потрібно від 18 до 254 днів, щоб сформувати нову звичку, і 66 днів, щоб ця звичка стала автоматичною. Тому ми повинні бути більш гнучкими в постановці цілей і добрими до себе. Бути відданим своїй меті — це благородне бажання, але не всі цілі вимагають суворих правил.

 

Постановка цілі — це обов’язковий крок для досягнення успіху. Тільки після цього ви зможете знайти сили для виконання конкретних завдань. Вибирати орієнтир потрібно амбітно, але при цьому якомога реалістичніше. Цей принцип є актуальним як для особистих цілей, так і для управлінських