Перейти до вмісту

Як прискорити загоювання ран

Правильне харчування

Вам слід дотримуватися збалансованої дієти, яка містить всі основні групи харчових продуктів. Але оскільки загоєння ран вимагає і певних поживних речовин – білка, вітаміну А, вітаміну С і цинку.

Джерелом білка може бути м’ясо, молочні та соєві продукти, а фрукти і овочі – джерелом вітамінів. Що стосується цинку, то його джерелом можуть бути, як сухі сніданки зі злаків, збагачені цинком, так і устриці, бобові, горіхи та багато іншого.

 

Пластир прискорює загоєння

Використовуйте бинти та пластирі
Бинти й пластирі захищають від подальших травм пошкоджених ділянок шкіри. Крім того, їхнє використання також запобігає пересихання шкіри. Вчені говорять, що вологі рани гоїться швидше, а ймовірність виникнення шрамів і струпів при цьому знижується.

 

Фізична активність

Читайте також Найконфліктніші та запальні знаки зодіаку

Деякі дослідження свідчать, що фізичні вправи допомагають прискорити процес загоєння ран. Це пояснюється тим, що вони підвищують активність імунної системи. Посилення кровообігу після вправ, також може знизити запалення, пов’язане з пошкодженням шкірного покриву.

 

Не куріть
Якщо ви курите, то врахуйте, що сигарети можуть уповільнити процес загоєння. Недавні дослідження показали, що у курців гірше, ніж у некурців, гояться рани після хірургічних процедур.

 

 

Ті, хто отримує травму, перебуваючи під впливом алкоголю також мають підвищений ризик виникнення бактеріальної інфекції та посиленої кровотечі. Крім того, добре відомо, що зловживання алкоголем підвищує саму ймовірність травми